Projekty

Fundacja WyspArt - Polish Modern Glass Art

2020-12-31

Polish Modern Glass Art

Projekt Polish Modern Glass Art to wirtualna wystawa, prezentująca osiągnięcia artystek różnych pokoleń, które łączy jedno – miłość do szkła i kreatywne, nietuzinkowe wykorzystanie tego wyjątkowego materiału. Wystawa w swoim pierwotnym założeniu miała zostać zaprezentowana w trakcie międzynarodowych targów sztuki Art Market Budapest, z uwagi jednak na sytuację pandemiczną i ograniczenia w możliwości podróżowania, zdecydowaliśmy się przenieść ją do przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu została zaprezentowana znacznie szerszemu gronu odbiorców, nie tylko za granicą, ale i w kraju.

www.polishmodernglassart.pl

By umożliwić wszystkim odbiorcom jak najlepszą możliwość oglądania prac, przygotowaliśmy specjalną stronę internetową, gdzie pojawiały się nie tylko piękne fotografie przedstawiające dzieła oraz teksty opisujące koncepcje, jakie za nimi stoją, ale także filmy oraz obrotowe zdjęcia, prezentujące obiekty w trójwymiarze. Wszystko po to, by oddać ich piękno i klasę artystyczną możliwie jak najwierniej.

Wydaliśmy też katalog wystawy, który został rozesłany do kilkudziesięciu instytucji kultury za granicą, celem jej promocji i zaprezentowania klasy polskiego szkła artystycznego. Mamy nadzieję, że działania te zaowocują dalszą współpracą i możliwością pokazania naszej wystawy w Europie i na świecie, gdy podróżowanie i realizacja takich projektów na żywo będzie możliwa.

Zainteresowanie projektem przyniosło też dwie publikacje w magazynach „Szkło i ceramika” oraz „Weranda”.

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom