Aktualności

Fundacja WyspArt - Zielony dom, czyli o architekturze inaczej

2013-11-22

Zielony dom, czyli o architekturze inaczej

Powoli dobiega końca realizacja pierwszej części projektu. Architekt Małgorzata Gniadek-Drozd prowadzi warsztaty interaktywne z dziećmi ze Szkoły Podstawowej  im. ks.S.Konarskiego w Wielkiej Wsi.
Dzięki otwartości Pani Dyrektor, Marty Stochalskiej-Budzyn oraz dobrej współpracy z nauczycielami, głównie panią Agnieszką Habiną, młodzi ludzie mają możliwość zdobyć umiejętności projektowania oraz wiedzę dotyczącą tradycyjnej wiejskiej architektury oraz naturalnych surowców, z których powstają nowoczesne realizacje architektoniczne.

Naszym partnerem strategicznym jest Gmina Wielka Wieś, która udostępniła działkę w Prądniku Korzkiewskim, na niej, w przyszłym roku stanie zaprojektowany domek z gliny i słomy.

Fundacja WyspArt w powstałym obiekcie będzie prowadzić działania artystyczne i edukacyjne dotyczące min.  zielonej architektury przeznaczone także dla mieszkańców Gminy Wielka Wieś. Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika zrzeszające głównie mieszkańców wsi, w której zbudujemy domek będzie pomagało przy jego budowie i korzystało z jego wnętrza.

„ZIELONY DOM, czyli o architekturze inaczej” to projekt edukacyjny skierowany do mieszkańców terenów wiejskich oraz osób zainteresowanych bio ARCHITEKTURĄ. Dzieci i młodzież na warsztatach twórczych w 2013 roku będzie projektować dom wspólnie z architektem, który zostanie następnie zrealizowany w 2014 roku przez uczestników zajęć wraz z ich rodzicami.

Beneficjenci dowiedzą się co wspólnego ma tradycyjna, wiejska architektura z tzw. zieloną architekturą. Dzieci będą miały możliwość opowiedzieć o swoich doświadczeniach projektanta rówieśnikom mieszkającym w Krakowie podczas pokazu wspólnie zaprojektowanego obiektu ze słomy i gliny. W czasie wykładu, w Krakowie, osoby zainteresowane poruszanym tematem będą mogły poznać przykłady europejskich realizacji zielonej architektury. A wszystko po to żeby zrozumieć swoje korzenie, poznać tajniki naturalnej architektury i zdobyć nowe umiejętności.

Zapraszamy do galerii zdjęć na FB www.facebook.com/FundacjaWyspArt


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn-01-cmyk2.jpg

Partnerzy i patroni medialni projektu:
           
Gmina Wielka Wieś
Szkoła Podstawowa im. ks.S.Konarskiego w Wielkiej Wsi
Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika
Spółdzielnia Socjalna Ekocentrycy
Fundacja Królewski Szlak


Platforma Kultury
Narodowe Centrum Kultury
Radio RMF Classic
Gazeta Krakowska
Kursnakurs.pl
Portal ArchitekturaKrajobrazu

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom