Aktualności

Fundacja WyspArt - Do końca września trwa piąta edycja Krakowskiego Inkubatora Kultury

2023-07-17

Do końca września trwa piąta edycja Krakowskiego Inkubatora Kultury

Krakowski Inkubator Kultury, realizowany przez Fundację WyspArt już po raz piąty, pozwala osobom niezatrudnionym w instytucjach kultury i niezrzeszonym w organizacjach spróbować swoich sił w projektach kulturalnych. Każda z uczestniczących osób otrzymała wsparcie merytoryczne w postaci szkoleń i indywidualnych konsultacji, oraz mały grant na realizację swojego pomysłu.

Naszymi Beneficjantami jest dziesięcioro liderów i liderek. Są wśród nich osoby starsze, z niepełnosprawnością, osoby pracujące i studenci. Mieszkające w Krakowie i poza miastem. Narodowości polskiej i ukraińskiej. Ta różnorodność doświadczenia życiowego przekłada się na różnorodność realizowanych w ramach Inkubatora zadań.

W tym roku w KIK-u powstały trzy spektakle w języku ukraińskim, leśne zajęcia dla dzieci, spotkania śpiewacze dla mieszkańców jednej z dzielnic Krakowa, warsztaty filozoficzne oraz pokaz odpowiedzialnej mody łączącej pokolenia. Wkrótce pojawi się film zrealizowany przez nastoletnich twórców, spotkanie Żywej Biblioteki oraz leśne warsztaty – tym razem dla młodzieży.

Szczególnie cieszą nas te pomysły, które po zakończeniu współpracy z Inkubatorem rozwijają się samodzielnie. Przykładem jest projekt „Lepiej w lesie”, skierowany do osób doceniających las jako miejsce twórczego rozwoju. Pierwsze leśne zajęcia realizowane były przy wsparciu Inkubatora, ale już kolejne są odbywają się niezależnie od niego.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom