Aktualności

Fundacja WyspArt - Malowanie muralu

2021-10-11

Malowanie muralu

Tym razem podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krakowie wybrali się na warsztaty malowania muralu. Na spotkaniu poprzedzającym samo malowanie  przygotowali projekty, które teraz miały zostać zrealizowane. Rozpoczęliśmy od przygotowania uczestników do działań plastycznych, każdy otrzymał jednorazowe rękawiczki i ochraniacze na buty, żeby za bardzo się nie pobrudzić. Uczestnicy podzielili się na grupy, każdej z nich zostało przydzielone miejsce przy innej części muru. Grupy otrzymały farby na paletach i pędzle, i mogły zacząć malować. Na obrazach pojawiły się nawiązania do motywów roślinnych, których nie brakowało w sztuce Stanisława Wyspiańskiego. W tej części dominowały motywy znane z „Zielników” artysty, a więc lokalna roślinność: stokrotki, niezapominajki, żonkile, róże, tulipany, konwalie, dęby, jabłonie.
Uczestnicy bardzo dobrze ze sobą współpracowali, mieli świadomość faktu, że mural stanowić będzie spójną całość, a nie jedynie zbiór osobnych obrazów. Do pracy dołączyli się chętnie także opiekunowie. Udało się nam zachować planowaną kolorystykę, a więc typowe dla twórczości Stanisława Wyspiańskiego kolory:  zielenie, czerwienie, żółcienie i błękity. Zdecydowanie dominowały różne odcienie zieleni.Warsztaty prowadzone są w ramach projektu "SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO.


mkidn-01-cmyk2.jpg
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 
Partnerzy:

 
HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny
Stowarzyszenie "Dobrze"
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, w Krakowie
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej
KULTURATKA.PL
niepelnosprawni.pl

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom