Aktualności

Fundacja WyspArt - Drukujemy ekslibrisy

2021-07-12

Drukujemy ekslibrisy

Ekslibris to znak własnościowy danego egzemplarza książki. Posługiwanie się ekslibrisem jest uważane za wyraz wysokiego szacunku i dbałości o książki, jak również wysokich potrzeb kulturalnych ich właściciela.
Grafika i literatura  były bliskie Stanisławowi Wyspiańskiemu, a projektowanie ekslibrisów jest jedną z dziedzin grafiki artystycznej, postanowiliśmy zatem zaprojektować, wykonać i wydrukować swój niepowtarzalny ekslibris.
Uczestnicy warsztatów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi stanęli przed zupełnie nowym zadaniem. Do tej pory żaden z uczestników projektu nie miał do czynienia z podobnymi technikami. Aby dostosować poziom trudności do wieku uczestników, wykonaliśmy „tackoryt” ????, a naszymi dłutami stały się przybory ze szkolnego piórnika.  
Jak coś napisać, żeby podczas drukowania napis był w dobrą stronę ? Lepsze cienkie wyżłobienia czy grubsze ? Co się stanie z zupełnie gładką przestrzenią podczas drukowania ? Wiele pytań, prób i eksperymentów. Wielkie zaskoczenie podczas drukowania. Świetna zabawa i nowe doświadczenia.


Warsztaty prowadzone są w ramach projektu "SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO.

mkidn-01-cmyk2.jpg


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Partnerzy:


HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny
Stowarzyszenie "Dobrze"
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, w Krakowie
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej
KULTURATKA.PL
niepelnosprawni.pl

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom