Aktualności

Fundacja WyspArt - Zakończenie projektu szafirowa pracownia Wyspiańskiego

2020-12-08

Zakończenie projektu szafirowa pracownia Wyspiańskiego


Zakończyliśmy pierwszą część dwuletniego projektu pt. "SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO, realizowanego w ramach programu Edukacja Kulturalna.


Trzy grupy odbiorców, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi z klasy 4,  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku z klasy 3b w Krakowie oraz dorosłe osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej wzięły udział w cyklu warsztatów kreatywnych.

Każde spotkanie związane było z inną dziedziną twórczości, którą zajmował się Stanisław Wyspiański, pracując w Szafirowej Pracowni przy ulicy Krowoderskiej w Krakowie.
Uczestnicy projektu malowali swoje autoportrety, widoki z oka, ozdabiali sosnowe stołki w motywy roślinne, stworzyli płaskorzeźby z gliny przedstawiające kwiaty znane z twórczości Wyspiańskiego. Powstały zakładki do książki z wykorzystaniem motywów roślinnych w technice frotażu oraz projekty własnych wersji nowego kostiumu Lajkonika, inspirowane twórczością artysty.
Dodatkowo cztery klasy z Małopolski wzięły udział w jednorazowych warsztatach twórczych i odwiedziły Szafirową Pracownię.
 
Uczestnicy zadania natchnieni "Szafirową Pracownią" oraz dziełami, które w niej powstały stworzą projekt muralu inspirowany twórczością artysty. Malarstwo wielkoformatowe, które zostanie zrealizowane w plenerze w 2021 roku, w pobliżu ostatniej pracowni artysty, będzie wyrazem przyjaźni zawartej ze Stanisławem Wyspiańskim.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

mkidn-01-cmyk2.jpgPartnerzy:


Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
w Krakowie

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej

KULTURATKA.PL

niepelnosprawni.pl

HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny

Stowarzyszenie "Dobrze"


Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom