Aktualności

Fundacja WyspArt - Kwiaty na torbach

2019-06-27

Kwiaty na torbach

Zalipiańskie kwiaty możemy podziwiać nie tylko na ścianach budynków we w wsi Zalipie ale również na przedmiotach codziennego użytku. Sztuka miewa różne oblicze, czasami przybiera formę rzeczy codziennych.
Uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do samodzielnego wykonania torby. Z wielkiej beli białego płótna każdy specjalnymi krawieckimi nożyczkami mógł  odkroić sobie satysfakcjonujący do kawałek, następnie przyciąć do wymyślonych przez siebie wymiarów torby. Następnie skroić uszy jedno dłucie na ramię, bać dwa krótkie do trzymania w dłoni. Kiedy wszystkie torby i uszy zostały pospinane szpilkami nadeszła część jak się okazało najtrudniejsza - nawlekanie igieł. To właśnie ta część a nie samo szycie sprawiło uczestnikom najwięcej trudności.
Wspólnymi siłami daliśmy radę. Kiedy ostatni supełek został zawiązany, ku zaskoczeniu prowadzącej każdy nawet najmłodszy uczestnik pięknie szył fastrygą i na okrętkę. Nie śpiesząc się przy wspólnych rozmowach uszyliśmy piękne funkcjonalne torby.
Nieliczni najszybciej pracujący zabrali się do kolejnego etapu wykonania projektów rysunków które na kolejnych zajęciach zostaną wykonane na torbach specjalnymi pisakami do tkanin tak aby nie trzeba było się przejmować że kiedy torba się ubrudzi to nie będzie można jej wyprać.
Niech efekty naszej pracy służą nam jak najdłużej.  


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

nck-etnopolska-2019-mono.jpg

Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom