Aktualności

Fundacja WyspArt - Budujemy model domu na Tynieckiej

2018-11-26

Budujemy model domu na Tynieckiej

Tektura falista ma wielorakie zastosowanie- od doskonałego materiału do pakowania czy klejenia pudeł do tworzenia mebli. Dzieci obejrzały wykład z wnętrzami wyposażonymi w meble z tektury: były to szafy, półki na książki, segregatory, stoły, biurka w biurze i w domu, „szufladziarze” czy piękne duże łóżko w sypialni z dodatkowymi schowkami na pościel. Z tektury były też wykonane ściany, z pojedynczych elementów w różnych kolorach, składane elementy dawały wielorakie systemy przesuwnych czy wiszących przestrzennych przegród.
Dzieci podeszły to tektury zgodnie z nadchodzącym czasem świąt Bożego Narodzenia. Zrobiły pięknie ozdobione choinki z bombkami i łańcuchami z kolorowego papieru i złotymi gwiazdami. Malowali i rysowali, wycinali anioły, krasnale, bożonarodzeniowe skarpety i laski. Powstał mały domek  z dwuspadowym daszkiem, to była szopka - pokolorowana, zapełniona postaciami i zwierzętami. Choinki zostały skończone i uzupełnią wystrój świąteczny szkoły i internatu.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu "ZIELONY DOM w dobrym guście".

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Gmina Wielka Wieś

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna


Fundacja Szansa dla Niewidomych

20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg

 

Magazyn Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

 

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom