Aktualności

Fundacja WyspArt - Budujemy model domu marzeń

2018-11-15

Budujemy model domu marzeń

Spotkanie czwarte w szkole podstawowej przy ul. Konfederackiej upłynęło pod znakiem wytężonej pracy nad modelem wymarzonego domu. Narysowane na poprzednich zajęciach projekty domów posłużyły teraz do powstania przestrzennego modelu.
Zadanie okazało się niełatwe. Wielu uczniów nie umiało poradzić sobie z „budowaniem”. Rysunek płaski okazał się być prosty, podniesienie go na wysokość i zobaczenie przestrzeni domu, wielkości pomieszczeń, odpowiednich proporcji ścian do wielkości drzwi i okien sprawiało trudności. Materiałami do budowy modelu były kolorowe bristole i papiery, kleje, lepce, zszywacze, sztywne tekturki jako podłoże. 
Modele miały różne kolory, wiele było zupełnie białych, ściany w nich będą dopiero kolorowane  farbami, bibułą czy kolorowym papierem. Pojawiły się też okna i drzwi. W wielu pomieszczeniach okna stanowiły wyjątek, dopiero wytłumaczenie na czym polega odpowiednie doświetlenie pokoju skutkowało „doprojektowaniem” dodatkowych okien. Dostępne wzory matematyczne stosowane w architekturze są skomplikowane dla dzieci z IV klasy, ale przykład zasłonięcia okien w klasie i pozostawienia tylko jednego okna do pracy zrozumieli wszyscy.  Okna i drzwi były wycinane lub malowane, pojawiły się już dachy, które będą otwierane, aby zaprezentować wnętrze domku.
W różnym stanie wykończenia domki zostały odłożone na następne zajęcia, w czasie których będziemy kolorować ściany, pokrywać podłogi, projektować umeblowanie sypialni, salonu, kuchni czy łazienki.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Partnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Gmina Wielka Wieś

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

 15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

kulturatka-kolor.jpg

Fundacja Szansa dla Niewidomych

20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg


Magazyn Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom