Aktualności

Fundacja WyspArt - Budujemy model domu

2018-11-07

Budujemy model domu


7 listopada, spotkanie w WIELKIEJ WSI i zapowiedź rozpoczęcia budowy modelu domu. Okrzyk radości wśród dzieci i wyczekiwanie, kiedy skończą się zdjęcia z wykładu. A wykład był o sposobach aranżacji chat wiejskich, które wraz zamożnością właścicieli rozrastały się o kolejne pomieszczenia. Ale to chata jednoizbowa dała początek wszystkiemu co powstawało przez wieki jako domy mieszkalne. I taki sposób projektowania wnętrz przetrwał do dzisiaj, wiele osób buduje swoje domy na wzór wiejski i takie wnętrza budzą zachwyt, są ciepłe i dobrze się w nich czujemy.
Gdy wykład się skończył następny okrzyk radości i rozpoczęliśmy „budowę” domu, modelu w odpowiednich proporcjach na wyznaczonej „działce”. Powstały domy różnokolorowe, wszystkie kartony, kolorowe papiery, nożyczki, kleje, taśmy, zszywacze poszły w ruch i prace rosły z minuty na minutę. Oczywiście nie wszyscy byli pewni czy potrafią skleić taki model. Ale po paru uwagach, pomocy w zakresie materiału, sposobu wykonania ściany, zrobienia drzwi czy okna, praca nabierała tempa. Czas szybko minął i na następne zajęcia mamy plan: MEBLE!


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Gmina Wielka Wieś

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

 15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

kulturatka-kolor.jpg

Fundacja Szansa dla Niewidomych

20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg


Magazyn Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom