Wyspart - aktualności aktualności
aktualności
Wyspart - polski Wyspart - wybór jezyka/language choice Wyspart - english Wyspart
dalszy-ciag-budowy-modeli-domow
DALSZY CIĄG BUDOWY MODELI DOMÓW
(dodano 28 listopada 2018)

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od pracy nad papierowymi domami. Wszyscy byli tak radośnie przejęci kontynuacją warsztatów, że już na przerwie wszystkie materiały były na stolikach i część uczniów zaczęła pracować. Wiele osób zmieniała wygląd domu lub ilość pomieszczeń na korzyść łazienki – w przypadku domu piętrowego. Praca nie była prosta dla wszystkich: gdy część uczniów miała gotowe ściany i podłogi, niektórzy jeszcze raz zaczynali konstruować domek.
Dużo uwag dotyczyło proporcji wysokości ścian do wielkości pomieszczeń, ilości światła w pokojach, ile w salonie, ile w sypialni, co można i trzeba doświetlić, a jakie pomieszczenia mogą być bez okien. Proporcje drzwi i okien to był problem u większości dzieci- jaki wzrost mają dzieci a jaki dorośli, jakie szerokie powinny być drzwi, jaką wysokość powinny mieć w mieszkaniach a jaką w budynkach użyteczności publicznej. Nawet nauczyciel był zdziwiony, jakie wymiary mają różne elementy mieszkania. Ocenianie „na oko” wysokości, długości, szerokości np. klasy sprawiało duże trudności, pojęcia: metr przy wysokości drzwi czy dziesięć metrów wysokości klasy były mocno przeskalowane. Pytanie o wzrost człowieka dopiero pokazywało współzależność wymiarów dzieci i elementów wnętrz.
Krótki wykład w czasie warsztatów ze zdjęciami rozwiązań  strefy wejściowej, holu i salonu połączonego z jadalnią i kuchnią pokazał dzieciom jak można inaczej podejść do przestrzeni i elementów umeblowania. Dużo mebli już powstało w domkach: z plasteliny, patyczków czy kolorowych kartoników. Ale to jeszcze nie koniec – na następnych zajęciach będziemy omawiać szczegóły wyposażenia wnętrz.  

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie


Gmina Wielka Wieś


Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

 

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

 
15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

kulturatka-kolor.jpg


Fundacja Szansa dla Niewidomych


20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg

 

Magazyn Integracja


integracja-logo-male.gif 

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg