Wyspart - aktualności aktualności
warsztaty
Wyspart - polski Wyspart - wybór jezyka/language choice Wyspart - english Wyspart


nauka-jezyka-amharskiego

CZY CHCESZ POGIMNASTYKOWAĆ SWÓJ UMYSŁ
I NAUCZYĆ SIĘ ORYGINALNEGO, EGZOTYCZNEGO JĘZYKA,
KTÓRYM POSŁUGUJĄ SIĘ MIESZKAŃCY ETIOPII? 


ODWAŻNYCH ZAPRASZAMY NA LEKCJE AMHARSKIEGO

PROWADZONE PRZEZ ETIOPCZYKA

 

  • KOSZT ZAJĘĆ -  60 MINUT:
    1 OSOBA - 50 ZŁ
    2 OSOBY - 70 ZŁ, 35 ZŁ OD OSOBY
    GRUPY OD 3 DO 10 OSÓB -25 ZŁ OD OSOBY
  • SPOTKANIA - DO INDYWIDUALNEGO USTALENIA
  • WYMAGANA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA

 


 Język amharski należy do języków semickich z grupy etiopskiej, rodziny języków afroazjatyckich. Jako język ojczysty używany jest przez około 27 mln osób,  pełni także rolę języka urzędowego Etiopii. Do zapisu języka amharskiego używa się pisma etiopskiego czyli alfabetu sylabowego.


ETIOPIA, ZWANA DAWNIEJ ABISYNIĄ, BUDZI RÓŻNE SKOJARZENIA. WIELU KOJARZY SIĘ Z GŁODNYMI DZIEĆMI, BIEDĄ, FEUDALNYMI RZĄDAMI OSTATNIEGO CESARZA HAJLE SELLASJE, Z WOJNĄ DOMOWĄ CZY SUSZĄ I KLĘSKAMI NIEURODZAJU. NIE JEST TO PRAWDZIWY OBRAZ TEGO KRAJU.

ETIOPIA JEST KRAJEM O HISTORII I KULTURZE RÓWNIE BOGATEJ JAK STAROŻYTNY EGIPT, PEŁNEJ TAJEMNIC I PIĘKNYCH LEGEND, WSPANIAŁYCH ZABYTKÓW I EGZOTYCZNYCH PLEMION. HISTORIA RODU CESARSKIEGO BIERZE SWÓJ POCZĄTEK W CZASACH BIBLIJNYCH STAREGO TESTAMENTU, A ZWIEDZAJĄC PÓŁNOC TEGO OGROMNEGO KRAJU WSZĘDZIE SPOTYKAMY ŚLADY DAWNEJ HISTORII.

ETIOPIA TO TAKŻE OJCZYZNA PRAMATKI LUDZKOŚCI LUCY, TAM ZNAJDUJE SIĘ LEGENDARNA ARKA PRZYMIERZA, STAMTĄD WYWODZI SIĘ NAJLEPSZA NA ŚWIECIE KAWA ARABICA. KRAJ TEN W CAŁOŚCI NIGDY NIE ZOSTAŁ PODBITY PRZEZ ŻADNEGO NAJEŹDŹCĘ CZY KOLONIZATORA, CZĘSTO ZWANY JEST WYSPĄ CZARNEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA W MORZU ISLAMU.

PÓŁNOCNA ETIOPIA TO TAKŻE PIĘKNE KRAJOBRAZY SUROWYCH GÓR SIEMEN I NAJBARDZIEJ NIEGOŚCINNEGO LĄDU NA ZIEMI - DEPRESJI DANAKILSKIEJ Z CZYNNYMI WULKANAMI, A POŁUDNIE TO OGROMNA MNOGOŚĆ PLEMION AFRYKAŃSKICH, ŻYJĄCYCH JAK PRZED WIEKAMI.

ETIOPIA TO PRZEDE WSZYSTKIM PIĘKNI I SYMPATYCZNI LUDZIE.