Wyspart - aktualnoÂci aktualnoÂci
warsztaty
Wyspart - polski Wyspart - wybĐâr jezyka/language choice Wyspart - english Wyspart


nauka-jezyka-amharskiego

CZY CHCESZ POGIMNASTYKOWA─ć SWÓJ UMYS┼ü
I NAUCZY─ć SI─ś ORYGINALNEGO, EGZOTYCZNEGO J─śZYKA,
KTÓRYM POS┼üUGUJ─ä SI─ś MIESZKA┼âCY ETIOPII? 


ODWA┼╗NYCH ZAPRASZAMY NA LEKCJE AMHARSKIEGO

PROWADZONE PRZEZ ETIOPCZYKA,
MÓWI─äCEGO W J─śZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM-

-ON-LINE LUB STACJONARNIE

 

  • KOSZT ZAJ─ś─ć -  60 MINUT:
    1 OSOBA - 60 ZŁ
    2 OSOBY - 80 ZŁ, 40 ZŁ OD OSOBY
    GRUPY OD 3 DO 10 OSÓB -30 Z┼ü OD OSOBY
  • SPOTKANIA - DO INDYWIDUALNEGO USTALENIA
  • WYMAGANA WCZE┼ÜNIEJSZA REZERWACJA

 


 J─Özyk amharski nale┼╝y do j─Özyków semickich z grupy etiopskiej, rodziny j─Özyków afroazjatyckich. Jako j─Özyk ojczysty u┼╝ywany jest przez oko┼éo 27 mln osób,  pe┼éni tak┼╝e rol─Ö j─Özyka urz─Ödowego Etiopii. Do zapisu j─Özyka amharskiego u┼╝ywa si─Ö pisma etiopskiego czyli alfabetu sylabowego.


ETIOPIA, ZWANA DAWNIEJ ABISYNI─ä, BUDZI RÓ┼╗NE SKOJARZENIA. WIELU KOJARZY SI─ś Z G┼üODNYMI DZIE─ćMI, BIED─ä, FEUDALNYMI RZ─äDAMI OSTATNIEGO CESARZA HAJLE SELLASJE, Z WOJN─ä DOMOW─ä CZY SUSZ─ä I KL─śSKAMI NIEURODZAJU. NIE JEST TO PRAWDZIWY OBRAZ TEGO KRAJU.

ETIOPIA JEST KRAJEM O HISTORII I KULTURZE RÓWNIE BOGATEJ JAK STARO┼╗YTNY EGIPT, PE┼üNEJ TAJEMNIC I PI─śKNYCH LEGEND, WSPANIA┼üYCH ZABYTKÓW I EGZOTYCZNYCH PLEMION. HISTORIA RODU CESARSKIEGO BIERZE SWÓJ POCZ─äTEK W CZASACH BIBLIJNYCH STAREGO TESTAMENTU, A ZWIEDZAJ─äC PÓ┼üNOC TEGO OGROMNEGO KRAJU WSZ─śDZIE SPOTYKAMY ┼ÜLADY DAWNEJ HISTORII.

ETIOPIA TO TAK┼╗E OJCZYZNA PRAMATKI LUDZKO┼ÜCI LUCY, TAM ZNAJDUJE SI─ś LEGENDARNA ARKA PRZYMIERZA, STAMT─äD WYWODZI SI─ś NAJLEPSZA NA ┼ÜWIECIE KAWA ARABICA. KRAJ TEN W CA┼üO┼ÜCI NIGDY NIE ZOSTA┼ü PODBITY PRZEZ ┼╗ADNEGO NAJE┼╣D┼╣C─ś CZY KOLONIZATORA, CZ─śSTO ZWANY JEST WYSP─ä CZARNEGO CHRZE┼ÜCIJA┼âSTWA W MORZU ISLAMU.

PÓ┼üNOCNA ETIOPIA TO TAK┼╗E PI─śKNE KRAJOBRAZY SUROWYCH GÓR SIEMEN I NAJBARDZIEJ NIEGO┼ÜCINNEGO L─äDU NA ZIEMI - DEPRESJI DANAKILSKIEJ Z CZYNNYMI WULKANAMI, A PO┼üUDNIE TO OGROMNA MNOGO┼Ü─ć PLEMION AFRYKA┼âSKICH, ┼╗YJ─äCYCH JAK PRZED WIEKAMI.

ETIOPIA TO PRZEDE WSZYSTKIM PI─śKNI I SYMPATYCZNI LUDZIE.