Projekty

Fundacja WyspArt - Zielony Dom - portal o naturalnej architekturze i sztuce

2020-12-31

Zielony Dom - portal o naturalnej architekturze i sztuce

W ramach zadania zbudowaliśmy pierwszy w Polsce portal o naturalnej architekturze i sztuce skierowany do dzieci i młodzieży.

Portal www.naturalnydomek.pl zbudowany jest z kilku działów: naturalne surowce, naturalna architektura i sztuka oraz techniki budowania. Dla nauczycieli i edukatorów przygotowaliśmy scenariusze zajęć, a trudne słowa wytłumaczyliśmy w słowniku.

Oprócz wiedzy na temat ekologicznego budownictwa ilustrowanej zdjęciami, można sprawdzić się podczas gry w planszówkę czy rozwiązując zagadki, znajdujące się pod każdym działem.

Powstały cztery filmy z warsztatów dotyczące tynkowania gliną, ogródka permakulturowego, budowy modelu domku czy powstawania obrazu z suchych roślin oraz dwa filmy animowane.

Strona posiada wersję w języku angielskim, jest także dostosowana dla osób niedowidzących.

Domy ze słomy, tynkowane gliną, które pojawiają się w Polsce to powrót do korzeni i ekologicznego myślenia o współczesnej architekturze.

Poprzez budowę portalu pragniemy propagować postawę opartą na świadomym i twórczym korzystaniu z nowych mediów oraz zasobów informacyjnych w procesie edukacji kulturalnej.

Partnerzy:

  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego
  • Stowarzyszenie „Dobrze”
  • Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom