Projekty

Fundacja WyspArt - KIK czyli Krakowski Inkubator Kultury 2022

2022-12-01

KIK czyli Krakowski Inkubator Kultury 2022

Projekt skierowany jest głównie do mieszkańców powiatu krakowskiego – osób młodych do 25 roku życia oraz seniorów, gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Jego celem jest wzmocnienie pozycji i wzrost skuteczności działania lokalnych liderów, podejmujących działania na rzecz swoich społeczności oraz młodych organizacji pozarządowych. W procesie rekrutacji wyłonionych zostało10 inicjatyw i do 20 liderów – osób posiadających koncepcję działania na rzecz środowiska lokalnego oraz wykazujących się doświadczeniem w działaniach społecznych lub predyspozycjami liderskimi.

Zgodnie z założeniami regulaminu NOWEFIO 2022 priorytetowo będziemy traktować pomysły beneficjentów na minizadania –dotyczące dwóch obszarów:

  • EKOLOGIA: działania z zakresu edukacji ekologicznej, wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
  • RODZINA: działania na rzecz wsparcia rodzin i zdrowia psychicznego ich członków.

Celem zadania jest zwiększenie udziału obywateli w życiu publicznym poprzez uczestnictwo we wsparciu merytorycznym i finansowym (do 20 osób) oraz indywidualne doradztwo (12 miesięcy), w efekcie realizację mini zadania (10 inicjatyw) w społeczności lokalnej na terenie powiatu krakowskiego do listopada 2023 roku. Tym samym zdobycie narzędzi pozwalających na aktywność liderską.

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom