Wyspart - aktualności aktualności
projekty
Wyspart - polski Wyspart - wybór jezyka/language choice Wyspart - english Wyspart
ZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJ

ZIELONY DOM CZYLI O ARCHITEKTURZE INACZEJ

czerwiec 2013- pażdziernik 2014

realizacja projektu dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Projekt edukacyjny skierowany do mieszkańców terenów wiejskich oraz osób zainteresowanych bio ARCHITEKTURĄ.
Dzieci i młodzież na warsztatach twórczych w 2013 roku projektowała dom wspólnie z architektem, który został następnie zrealizowany w 2014 roku przez uczestników zajęć wraz z ich rodzicami.
Beneficjenci dowiedzieli się co wspólnego ma tradycyjna, wiejska architektura z tzw. zieloną
architekturą. Dzieci miały możliwość opowiedzieć o swoich doświadczeniach projektanta uczniom gimnazjum podczas pokazu wspólnie zaprojektowanego obiektu ze słomy i gliny. W czasie wykładu, w Krakowie, osoby zainteresowane poruszanym tematem mogły poznać przykłady europejskich realizacji zielonej architektury. A wszystko po to żeby zrozumieć swoje korzenie, poznać tajniki naturalnej architektury i zdobyć nowe umiejętności.

Projekt Zielony Dom czyli o architekturze inaczej zakwalifikował się do 20 wybranych inicjatyw, które zaprezentowały się podczas Ogólnopolskiej Giełdy Projektów "Animacja i historie" we Wrocławiu. Organizatorem Ogólnopolskiej Giełdy  Projektów jest Narodowe Centrum Kultury.
Została wydana publikacja z serii Edukacja+Animacja, w której znajdują się opisy wszystkich 20 wybranych projektów oraz teksty teoretyczne.


Więcej zdjęć z realizacji projektu można obejrzeć na profilu FB:

https://www.facebook.com/FundacjaWyspArt
https://www.facebook.com/CentrumAfrykanskie
https://www.facebook.com/pages/Zielony-dom-czyli-bio-architektura/221692514673350


Partnerzy i patroni medialni projektu:
     
Gmina Wielka Wieś
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika


Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Radio RMF Classic
Gazeta Krakowska
Portal ArchitekturaKrajobrazu