Wyspart - aktualnoci aktualnoci
aktualnoci
Wyspart - polski Wyspart - wybуr jezyka/language choice Wyspart - english Wyspart
zapraszamy-do-udzialu-w-zadaniu
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZADANIU
(dodano 3 czerwca 2019)

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Wielka Wieś do udziału w projekcie Zielony Dom czyli architektura na ludowo.


Projekt będzie składał się z wykładów i prezentacji na temat tradycyjnej ludowej architektury oraz malarstwa ściennego Małopolski.
Dzieci i młodzież po poznaniu podstawowych zagadnień będą projektować, rysować współczesne obiekty z wykorzystaniem ludowych wzorców, materiałów , kolorystyki. Na bazie rysunków zbudują makiety swoich domów z papieru, drewna, gliny.
Odbędą się także zajęcia w terenie- realizacja wspólnie zaprojektowanego malarstwa ściennego w/na domku z gliny, który został wybudowany w poprzednich latach z funduszy MKiDN w Prądniku Korzkiewskim. Część zajęć będzie się odbywać w terenie przy obiektach architektury ludowej- opowieści oraz robienie zdjęć.
Ponadto dzieci i młodzież będą miały za zadanie (wynikające z prowadzonych warsztatów) zrobienie zdjęć telefonami komórkowymi, własnymi aparatami fotograficznymi obiektów architektury ludowej na swoim terenie. Zdjęcia te zostaną zgromadzone, opracowane
i opublikowane na stronie internetowej i profilu fb fundacji.
Warsztaty z architektury ludowej będą prowadzone przez architekta, zajęcia dot. malarstwa ściennego poprowadzi artysta plastyk zajmujący się sztuką Zalipia, wspólnie zostanie stworzony projekt malarstwa do domku z gliny.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi