Aktualności

Fundacja WyspArt - KIK czyli Krakowski Inkubator Kultury III działa intensywnie

2016-05-10

KIK czyli Krakowski Inkubator Kultury III działa intensywnie

Wybraliśmy cztery projekty, które otrzymały dofinansowanie w ramach zadania KIK czyli Krakowski Inkubator Kultury III. Oto one:

 

Czytamy razem z dziećmi – spotykania z twórcami książki

Zadanie to cykl spotkań autorskich, autora opowiadania dla dzieci i ilustratora książki. Kierując się starym powiedzeniem, czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci, powstał projekt – Czytajmy Razem z Dziećmi. Do projektu została przygotowana książeczka, która ma na celu zachęcić dzieci do słuchania opowieści i aktywnej reakcji na jej treść. Książka jest przyjazna miłośnikom zwierząt i rozwija dziecięcą empatię. Projekt ma na celu obudzić również chęć posiadania książeczki w domowej bibliotece, do której się wraca, która odwołuje się do przygód dostępnych każdemu. Spotkanie z autorem przybliża proces powstawania książki, genezę jej treści i twórczy proces tworzenia ilustracji. Dzieci uczą się, że książka może być związana emocjonalnie z autorem poprzez dedykację jaką otrzymują. W ramach projektu przewidziano również spotkania z ilustratorką książki. Więcej szczegółów tutaj :

https://web.facebook.com/debiutPoetycki/Moje Miejsce – mieszkam, dbam, tworzę, to projekt powstały z myślą o przystosowaniu strefy komunikacyjnej do specyficznych potrzeb młodzieży niewidomej i słabowidzącej zamieszkującej internat SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.
Celem zadania jest podniesienie jakości życia młodzieży gimnazjalnej z dysfunkcją wzroku, podniesie samooceny oraz poczucia własnej wartości i sprawstwa poprzez zagospodarowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami i sposobem funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących, a także poprzez współtworzenie elementów dekoracji i punktów orientacyjnych. Więcej szczegółów tutaj :

https://web.facebook.com/Moje-Miejsce-mieszkam-dbam-zmieniam-1661363274112677/?_rdrOkulickie Centrum Kultury i Informacji

Zadanie będzie polegało na utworzeniu od podstaw ośrodka kulturalno-informacyjnego, inicjującego wydarzenia kulturalne w pozbawionym ich rejonie oraz integrującego lokalną społeczność w przedsięwzięciach na rzecz pozytywnych zmian. Działalność nowego ośrodka zostanie zainaugurowana poprzez montaż witryny informacyjnej, aktywację internetowej strony, edycję siedmiu informatorów tematycznych oraz organizację cyklu warsztatów i konkursów nawiązujących do problematyki społeczno-kulturalnej.
Projektowane Okulickie Centrum Kultury i Informacji wspomagać będzie Bieńczyce - najgęściej
zaludnioną dzielnicę Krakowa – ze szczególnym uwzględnieniem wspólnot mieszkaniowych przy ulicy Okulickiego w pobliżu Szpitala im. L.Rydygiera (rejonu najbardziej zwartej i intensywnej zabudowy, w którym liczba mieszkańców przekracza 1000 osób na hektar).
Więcej informacji tutaj :

https://web.facebook.com/OkulickieCentrumKulturyiInformacjiOCKI/?_rdrZadanie Śladami legend skierowane jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Jego celem jest wzbudzenie w uczniach poczucia przynależności do Wielkiej Wsi poprzez działania rozwijające ich pasje literackie, plastyczne i fotograficzne.
W projekcie przewidziano organizację warsztatów fotograficznych - teoretycznych: na których uczestnicy poznają podstawy fotografii cyfrowej oraz praktycznych: podczas których wykonają zdjęcia krajobrazowe Wielkiej Wsi. Materiał z zajęć zostanie wykorzystany do organizacji wernisażu zdjęć krajobrazowych oraz opracowania kalendarza na rok szkolny 2016/2017.
Odbędą się także dwa konkursy - jeden dla uczniów z kl. IV-VI na napisanie legendy o Wielkiej Wsi i plastyczny dla dzieci z kl. "0"-III na ilustrację do legendy. Twórczość literacko-plastyczna zostanie wypromowana drukiem książki "Śladami legend". Więcej informacji tutaj :

https://web.facebook.com/%C5%9Aladami-legend-1726205304280526/?ref=hl&_rdr

kik.jpg


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn-01-cmyk2.jpgPartnerzy i patroni medialni projektu:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Dziennik Polski
Radio RMF Classic
Magazyn studencki MANKO
Młodzieżowy Dom Kultury


Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom