Aktualności

Fundacja WyspArt - KIK czyli śladami legend

2016-02-20

KIK czyli śladami legend

Przedstawiamy niektóre projekty starające się o dofinansowanie w ramach KIK-u.

Zadanie "Śladami legend" skierowane jest do uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Jego celem jest wzbudzenie w uczniach poczucia przynależności do Wielkiej Wsi poprzez działania rozwijające ich pasje literackie, plastyczne i fotograficzne.
W projekcie przewidziano organizację warsztatów fotograficznych - teoretycznych: na których uczestnicy poznają podstawy fotografii cyfrowej oraz praktycznych: podczas których wykonają zdjęcia krajobrazowe Wielkiej Wsi. Materiał z zajęć zostanie wykorzystany do organizacji wernisażu zdjęć krajobrazowych oraz opracowania kalendarza na rok szkolny 2016/2017.
Odbędą się także dwa konkursy - jeden dla uczniów z kl. IV-VI na napisanie legendy o Wielkiej Wsi i plastyczny dla dzieci z kl. "0"-III na ilustrację do legendy. Twórczość literacko-plastyczna zostanie wypromowana drukiem książki "Śladami legend".
Zorganizowane zostaną zajęcia w Teatrze Współczesnym z zakresu emisji głosu, przygotowujące do nagrania audiobooka na podstawie książki "Śladami legend". Uczestnicy wezmą też udział w zajęciach o aplikacji internetowej GEOCACHING. Celem tego spotkania będzie zapoznanie z funkcjonowaniem aplikacji oraz założenie na wirtualnej mapie Wielkiej Wsi "skrzynek" z zagadkami. Zakończeniem działań będzie Gra Terenowa, podczas której uczestnicy będą korzystać z aplikacji GEOCACHING - jako GPSa do rozwiązywania ukrytych zadań i zagadek. Podczas podsumowania laureatom konkursów wręczone zostaną nagrody.i umacniania postawy odpowiedzialności i podejmowania różnorodnych zadań wobec najbliższego otoczenia, nauczy współpracy, pozwoli na budowanie relacji pozytywnych pomiędzy wychowankami.

kik.jpg

     
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn-01-cmyk2.jpg

Partnerzy i patroni medialni projektu:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Dziennik Polski
Radio RMF Classic
Magazyn studencki MANKO
Młodzieżowy Dom Kultury

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom