Aktualności

Fundacja WyspArt - Została zakończona część teoretyczna KIK-u

2015-12-28

Została zakończona część teoretyczna KIK-u


Zakończyliśmy pierwszy etap projektu KIK CZYLI KRAKOWSKI INKUBATOR KULTURY III

Od czerwca do listopada 2015 roku osoby, które zakwalifikowały się do projektu brały udział w cyklu zajęć i warsztatów.

Obecna edycja KIK-u realizowana w latach 2015-2016 jest  skierowana do mieszkańców powiatu krakowskiego - początkujących animatorów kultury oraz członków młodych organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury, którzy mają ciekawą koncepcję artystyczno- społeczną do zrealizowania we własnej społeczności lokalnej.

Uczestnicy dowiedzieli się w czasie warsztatów jak planować swoje działania, tworzyć harmonogram, plan promocji, gdzie i jak szukać pieniędzy na realizację swoich pomysłów.

Beneficjenci na zajęciach przekonali się jak wygląda życie projektu, jak pomysł przekształcić w działanie i go zrealizować. Instruktorzy podzielili się swoimi doświadczeniami dot. realizacji projektów oraz opowiedzieli o projektach realizowanych przez animatorów uczestniczących w zadaniach swoich organizacji.

Podczas warsztatów z grafikiem przyszli animatorzy poznali podstawowe zasady tworzenia identyfikacji wizualnej projektu, dowiedzieli się jak współpracować z grafikiem aby zrealizować swój pomysł plastyczny.
Ponadto w czasie zajęć z księgową  dowiedzieli się jak zaplanować wydatki, skonstruować budżet projektu i poprawnie rozliczyć zrealizowane zadanie.
Na  spotkaniach z ekspertem od marketingu zaplanowali skuteczną kampanię promocyjną i zdobyli wiedzę jak dotrzeć do wybranych grup docelowych. W styczniu 2016 roku wybrane zostaną 4 projekty przeznaczone do dofinansowania i zwycięzcy rozpoczną realizację swoich mini zadań.


kik.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


mkidn-01-cmyk2.jpg

Partnerzy i patroni medialni projektu:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Dziennik Polski
Radio RMF Classic
Magazyn studencki MANKO
Młodzieżowy Dom Kultury

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom