Aktualności

Fundacja WyspArt - Warsztaty w ramach KIK-u III rozpoczęte

2015-06-30

Warsztaty w ramach KIK-u III rozpoczęte

Miło nam poinformować, że osoby zakwalifikowane do udziału w dwuletnim projekcie pt. KIK CZYLI KRAKOWSKI INKUBATOR KULTURY III rozpoczęły warsztaty i zajęcia.

Obecna edycja KIK-u realizowana w latach 2015-2016 jest  skierowana do mieszkańców powiatu krakowskiego - początkujących animatorów kultury oraz członków młodych (założonych w 2014 lub 2015 roku) organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury, którzy mają ciekawą koncepcję artystyczno- społeczną do zrealizowania we własnej społeczności lokalnej.

Uczestnicy dowiedzą się w czasie warsztatów jak planować swoje działania, tworzyć harmonogram, plan promocji, gdzie i jak szukać pieniędzy na realizację swoich pomysłów.
Będą dysponować własnymi mini budżetami i zostaną odpowiedzialni za rozliczenie swoich projektów, które zrealizują w 2016 roku.

Beneficjenci na zajęciach przekonają się jak wygląda życie projektu, jak pomysł przekształcić w działanie i go zrealizować. Instruktorzy podzielą się swoimi doświadczeniami dot. realizacji projektów oraz opowiedzą o projektach realizowanych przez animatorów uczestniczących w zadaniach swoich organizacji.

Podczas warsztatów z grafikiem przyszli animatorzy poznają podstawowe zasady tworzenia identyfikacji wizualnej projektu, dowiedzą się jak współpracować z grafikiem aby zrealizować swój pomysł plastyczny.
Ponadto w czasie zajęć z księgową  dowiedzą się jak zaplanować wydatki, skonstruować budżet projektu i poprawnie rozliczyć zrealizowane zadanie.
Na  spotkaniach z ekspertem od marketingu zaplanują skuteczną kampanię promocyjną i zdobędą wiedzę jak dotrzeć do wybranych grup docelowych.

Pierwsze spotkania poprowadziła Anna Miodyńska z Małopolskiego Instytutu Kultury. Roboczy tytuł warsztatów to : Między pomysłem a projektem. Celem zajęć było dopracowanie każdego z pomysłów po kątem: przydatności , trwałości i efektywności.
Uczestnicy odpowiedzieli sobie na pytania: Komu służy ich pomysł i komu może jeszcze służyć? Co z niego zostanie po zakończeniu projektu? Jak widzą ich pomysł pozostali? Co zmienić/dodać/ująć zanim ubiorą ich pomysł w formę projektu.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

mkidn-01-cmyk2.jpg

 

Partnerzy i patroni medialni projektu:

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Dziennik Polski
Radio RMF Classic
Magazyn studencki MANKO
Młodzieżowy Dom Kultury
Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom