Aktualności

Fundacja WyspArt - Zakończyliśmy pierwszy etap projektu zielony dom

2014-07-13

Zakończyliśmy pierwszy etap projektu zielony dom

Zakończyliśmy bardzo ważny etap w projekcie pt. Zielony Dom czyli o architekturze inaczej.
 Przez cały rok szkolny dowiadywaliśmy się o zielonej architekturze, naturalnych surowcach, zasadach projektowania i budowania. Na warsztatach projektowaliśmy własne domki, wytyczaliśmy ulice i zieleńce. W maju i czerwcu stworzyliśmy model domu, który zrealizujemy  w terenie, w czasie letnich miesięcy. Pierwsza cześć projektu została podsumowana  w czasie pikniku „Aktywnie po zdrowie”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Wielkiej Wsi.

Beneficjenci zadania będą uczestniczyć w budowie właściwego domu z gliny i słomy w trzech etapach jego powstawania: fundamenty i budowa konstrukcji, wypełnianie ścian słomą i wykonanie tynków glinianych.
Zapraszamy w sierpniu  na budowę domu ze słomy i gliny do Prądnika Korzkiewskiego.


Zielony Dom  czyli o architekturze inaczej  to projekt edukacyjny skierowany do mieszkańców terenów wiejskich oraz osób zainteresowanych bio ARCHITEKTURĄ.
Dzieci i młodzież na warsztatach twórczych projektują dom wspólnie z architektem, który zostanie następnie zrealizowany latem przez uczestników zajęć.

Beneficjenci dowiedzieli się co wspólnego ma tradycyjna, wiejska architektura z tzw. zieloną architekturą. Dzieci będą miały możliwość opowiedzieć o swoich doświadczeniach projektanta rówieśnikom mieszkającym w Krakowie podczas pokazu wspólnie zaprojektowanego obiektu ze słomy i gliny we wrześniu.
W czasie wykładu w Krakowie, pt. „ Europejskie realizacje zielonej architektury”, osoby zainteresowane poruszanym tematem mogły poznać przykłady europejskich realizacji zielonej architektury. A wszystko po to żeby zrozumieć swoje korzenie, poznać tajniki naturalnej architektury i zdobyć nowe umiejętności.


Projekt dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


mkidn-01-cmyk2.jpg

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym
Województwa Małopolskiego.

woj-malopol-logo-kwadrat-cmyk.png

Partnerzy i patroni medialni projektu:
        
Gmina Wielka Wieś
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika


Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
Radio RMF Classic
Gazeta Krakowska
Portal ArchitekturaKrajobrazu

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom