Aktualności

Fundacja WyspArt - KIK w nowym roku

2014-01-15

KIK w nowym roku

KIK– czyli Krakowski Inkubator Kultury


Projekt skierowany jest do osób po 60-tym roku życia z Krakowa i okolic, które wraz ze swoimi pomocnikami-asystentami (osobami do 30-tego roku życia) mają ciekawą koncepcję do zrealizowania we własnej społeczności lokalnej.


Od stycznia do końca marca 2014 roku beneficjenci projektu kontynuują realizację swoich mini –zadań.

Projekt Wisławy i Danuty „Wokół Rydla”, dotyczy uporządkowania i wprowadzenia niewielkich zmian na terenie skweru przy ulicy Jadwigi z Łobzowa w okolicy Młynówki Królewskiej. Ponadto autorki pomysłu, chcą wprowadzić  element małej architektury- tablicę informacyjną, która miałyby zawierać   informacje o patronach pobliskich ulic. Obecnie trwają rozmowy z Radą Dzielnicy VI Bronowice na temat usunięcia nielegalnie postawionych pojemników na odzież, gdzie autorki chcą postawić zaprojektowaną tablicę.
www.facebook.com/wokolrydla


Kolejną inicjatywą jest propozycja Barbary i Emilii „Pod urokiem poezji” – to projekt, propagujący poezję. Pomysłodawczyni skupiła koło siebie grupę osób będących na emeryturze, które razem z nią przygotowały wydanie tomiku poezji w jednym z krakowskich wydawnictw też prowadzonym prze osoby 60+. Następnie wraz ze swoją pomocnicą studentką informatyki, zorganizowały w „Klubie 303” Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta, prezentację tomiku wierszy, który otrzymał tytuł „Egocentrycznie”. Wieczorek był zarazem inauguracją Klubu Szufladowych Pisarzy adresowanego do mieszkańców osiedla. W nowym roku odbywają się regularne spotkania w Klubie, który ma za zadanie organizowanie spotkań amatorskich pisarzy i poetów piszących jedynie dla siebie, skonfrontować w zainteresowanym gronie swoje teksty i umożliwić kontakt z doświadczonymi twórcami.
www.facebook.com/debiutPoetycki„Zielniki” czyli warsztaty zielnikowe, pozwalające na lepsze poznanie przyrody, naukę kompozycji oraz poprawę umiejętność zestawiania kolorów. W ramach tego projektu Małgorzata i Karolina zrealizowały m.in. warsztaty w szkole podstawowej w Wieliczce i w Domu Opieki Społecznej. W marcu zapraszają serdecznie na wernisaż wystawy i prezentację prac, które odbędą się 18 marca o godz.17.00 w Domu Opieki Społecznej  im. A.L. Helclów w Krakowie.
www.facebook.com/pages/Zielniki-Krakowski-Inkubator-Kultury/531878800238748?fref=ts

Ostatnim pomysłem, jest ogród „Zielono mi” na osiedlu Dywizjonu 303 – to projekt mający na celu przekształcenie zaniedbanego terenu między Spółdzielnią Mieszkaniową „Czyżyny”, Zespołem Szkół nr 14, Szkołą Podstawową nr 52, a Kościołem św. Brata Alberta i pasem startowym, w ogród, który ma być naturalnym przedłużeniem Parku Skalskiego. Anna i Ewa planują w tym roku akcję promocyjną, dzięki której zaproszą mieszkańców do pierwszych  prac w ogrodzie na wiosnę oraz sesję fotograficzną budzącej się przyrody.
www.facebook.com/OgrodZielonoMi


Trzymamy kciuki za wszystkie mini-projekty i zapraszamy mieszkańców Krakowa do uczestnictwa w nich.

www.facebook.com/FundacjaWyspArt


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


mkidn-01-cmyk2.jpg 
 

Partnerzy i patroni medialni projektu:
            

Stowarzyszenie Senior na Czasie
Kraków dla Seniora
Platforma Kultury
Narodowe Centrum Kultury
Radio RMF Classic
Gazeta Krakowska
Kursnakurs.pl
Głos Seniora
Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom