Aktualności

Fundacja WyspArt - Dyplomy zostały rozdane - Etiopia

2013-12-13

Dyplomy zostały rozdane - Etiopia

12 grudnia o godzinie 12.00 w siedzibie Fundacji WyspArt przy ul. Mikołajskiej 4 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów oraz wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kultury Świata – ETIOPIA”.


Celem konkursu była  prezentacja różnorodności kulturowej regionów świata, popularyzacja wiedzy o innych krajach, uwrażliwienie młodych ludzi na odmienność kulturową, etniczną i religijną, nauka tolerancji, zrozumienia i poszanowania odmienności, burzenie stereotypów dotyczących mieszkańców innych krajów. W roku 2013 wybranym krajem była Etiopia.


Patronat honorowy nad konkursem objęli: Roman Rojek – Konsul Honorowy Etiopii,  Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz  Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty.

Prace można było nadsyłać do nas od września 2012 roku do maja 2013 roku, kiedy to konkurs został rozstrzygnięty. Zwycięzcy otrzymali książki lub piękne albumy pt. : „Etiopia na 21 dni lub na całe życie” pana Romana Rojka.


Wszyscy przybyli zostali przywitani występem Karola KarWila Wilkoszewskiego, który zaprezentował nam swoje umiejętności gry na bębnach afrykańskich.
Po występie muzycznym  nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród przez Wandę Silezin, reprezentantkę Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta wraz z panią Magdaleną Zarychtą z Fundacji WyspArt.


Nie spodziewaliśmy się obecności tak wielu osób spoza Krakowa, ucieszyło nas,  że mogliśmy gościć przybyłych z Jarocina, Sosnowca, Rybnika, Mielca oraz Mikołowa.
Przez cały czas towarzyszyły i pomagały nam również wolontariuszki fundacji Ewa Szymczyk oraz Dominika Jaszek.


Wszystkim wyróżnionym w konkursie jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Zachęcamy też do odwiedzania naszego profilu na FB gdzie znajdują się zdjęcia z rozdania nagród.

https://www.facebook.com/FundacjaWyspArt

miesięcznik Poznaj Świat zamieścił także informacje o naszej uroczystości na www.poznaj-swiat.pl/artykul,konkurs_plastyczny_kultury_swiata_etiopia,1297

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom