Aktualności

Fundacja WyspArt - Zapraszamy na regularne zajęcia z ceramiki!  Zbieramy grupy dla dzieci i dla dorosłych.

2024-02-29

Zapraszamy na regularne zajęcia z ceramiki! Zbieramy grupy dla dzieci i dla dorosłych.

Zapraszamy w każdy czwartek: dzieci (od 7 lat) i młodzież w godzinach od 18.00 do 19.00, a dorosłych od 19.30 do 21.00.

Podczas zajęć poznamy podstawowe techniki pracy z gliną: modelowanie ręczne (wygniatanie, modelowanie z wałeczków, z płatów gliny, wytłaczanie), łączenie ceramiki ze szkłem, płaskorzeźbę oraz relief. Oczywiście wszystkie unikatowe prace, które powstaną podczas zajęć będziecie mogli zabrać do domu.

Praca z gliną to dla dzieci doskonała okazja do ekspresji, rozwijania kreatywności i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zajęcia to również czas wyciszenia potrzebny w pełnej bodźców codzienności. Równolegle z pracą manualną dzieci zapoznają się z teorią, historią i tajemnicami dotyczącymi ceramiki.

Dorosłym warsztaty ceramiczne przynoszą prawdziwy relaks i wyciszenie. To czas, kiedy wszystkie obowiązki i zmartwienia zostają za drzwiami, a dłonie zanurzone w glinie pozwalają odzyskać czystą radość z tworzenia.

Co nam daje lepienie z gliny? Rozwija twórcze myślenie, rozwija myślenie konstrukcyjne i przestrzenne, uczy planowania pracy. Przynosi radość i satysfakcję. To również najlepszy wf dla naszych rąk – podczas lepienia pracują wszystkie mięśnie dłoni.

Można długo wymieniać…, ale najlepiej przekonać się podczas warsztatów!

Zajęcia poprowadzi Agata Widomska.

 

Agata Widomska – ukończyła edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Narodowej w Krakowie. Pracę dyplomową w zakresie rzeźby wykonała w pracowni prof. Małgorzaty Olkuskiej. W 2009 roku rozpoczęła pracę w Pracowni Artystycznej Mali Twórcy, gdzie prowadziła warsztaty z ceramiki i innych technik plastycznych. W latach 2013/2014 prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W 2015 roku poprowadziła warsztaty w ramach Uniwersytetu Dzieci 2015/2016. Brała udział w projekcie Fundacji WyspArt „Zielony Dom Czyli Spotkania Natury Ze Sztuką”. Prowadzi również wiele zajęć indywidualnych. Interesuje ją, co dzieje się na pograniczu różnych dziedzin sztuki. Jak poprzez rozmaite działania plastyczne rozbudzać ciekawość świata i poszerzać horyzonty i tym samym sprawiać, że otaczająca nas rzeczywistość staje się bogatsza


Czwartek
18.00–19.00 – dzieci i młodzież

19.30 – 21.00 – dorośli

Adres: Aleja Słowackiego 46 (blisko Nowego Kleparza)

Grupa do 12 osób, zajęcia rozpoczynamy, jeśli zbierze się przynajmniej 5 osób.

Koszt pojedynczych zajęć: dzieci 50 zł; dorośli 100 zł

Koszt obejmuje uczestnictwo w warsztatach, materiały ceramiczne oraz wypalanie prac.

Płatność przed rozpoczęciem zajęć, gotówka lub przelewem na numer konta: 89 1750 0012 0000 0000 3892 8384

ZAPISY: prosimy o zapisy na adres fundacja@wyspart.pl

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom