Aktualności

Fundacja WyspArt - Podsumowanie Krakowskiego Inkubatora Kultury

2023-10-10

Podsumowanie Krakowskiego Inkubatora Kultury

KIK już po raz piąty pozwolił osobom niezatrudnionym w instytucjach kultury i niezrzeszonym w organizacjach, spróbować swoich sił w projektach kulturalnych.

Każda z uczestniczących osób otrzymała wsparcie merytoryczne w postaci szkoleń i indywidualnych konsultacji, oraz mały grant na realizację swojego pomysłu.

W tegorocznej edycji spotkali się Beneficjenci i Beneficjentki, którzy - najprawdopodobniej - nie znaleźliby się we wspólnej przestrzeni twórczej, gdyby nie KIK. Były to zarówno osoby bardzo młode jak i w wieku emerytalnym. Mieszkańcy Krakowa i okolic oraz obywatele Ukrainy.

W ramach projektu zrealizowano 10 bardzo różnych pomysłów na działania kulturalne, adresowane do lokalnych społeczności.

Październik to czas ewaluacji. Wyniki badań ewaluacyjnych oraz rekomendacje dla kolejnych Inkubatorów są efektem zarówno najnowszej edycji, jak i poprzednich. Na ich podstawie powstanie projekt kolejnej edycji KIKu.

 

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom