Aktualności

Fundacja WyspArt - Zakończyliśmy pierwszy, edukacyjny etap KIK-u

2023-01-21

Zakończyliśmy pierwszy, edukacyjny etap KIK-u

To już piąta edycja tego projektu, ale cel jest taki sam, jak w poprzednich latach: pomóc osobom działającym w sferze kultury rozwinąć ich pomysły. Towarzyszymy im w procesie przemiany marzeń w działania. Jednak w tym roku mamy na to więcej czasu, bowiem Krakowski Inkubator Kulturalny 2022-2023 trwać będzie dziesięć miesięcy, a nie - jak w poprzednich latach - pięć.

Szkolenia i warsztaty poświęcone były różnym aspektom planowania - od analizy potrzeb odbiorców po tworzenie budżetów, ale też kreatywnemu myśleniu i promocji wizualnej.

Naszymi Beneficjantami są liderzy i liderki, którzy przygotowali plany rozwoju swoich pomysłów w perspektywie kilkuletniej a także projekty działań pilotażowych - małych projektów, które będą finansowane ze środków KIK w roku 2023. Te działania są bardzo różnorodne, tak jak różnorodna jest grupa w tegorocznym Inkubatorze. Są w niej osoby starsze i bardzo młode, od lat związane ze swoim miejsce zamieszkania i uchodźcy z Ukrainy, pracujący w większych zespołach zadaniowych i indywidualnie. Pomysły, jakie chcą realizować przy wsparciu KIK-u to: spotkania z filozofią, forum dyskusyjne młodzieży, warsztaty śpiewacze i ceramiczne, wykłady oraz pokaz mody. W tej edycji wyraźnie wyróżnienia się kierunek określany jako kultura w naturze. Już w poprzedniej, pandemicznej, edycji w KIK-u realizowano projekty poświęcone drzewom w mieście i warsztatom plastycznym w parkach. W tym roku dwa działania pilotażowe będą miały miejsce w lesie.

Teraz przyszedł czas na szczegółowe planowanie działań: zapraszanie partnerów do współpracy, opracowywanie materiałów promocyjnych oraz niezbędne zakupy. Aż do czasu realizacji tych zadań prowadzane są konsultacje dla Beneficjentów. Dotyczą one zarówno realizowanych przez nich projektów jak i dalszego ich rozwoju: trendów w kulturze, źródeł finansowania czy zdobywania partnerów do działań.

Krakowski Inkubator Kultury finansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom