Aktualności

Fundacja WyspArt - Warsztaty z malowania muralu

2021-10-04

Warsztaty z malowania muralu

Ostatnie spotkanie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie to malowanie muralu. Na spotkaniu poprzedzającym samo malowanie dzieci przygotowały projekty, które teraz miały zostać zrealizowane.
Warsztaty zaczęliśmy od przygotowania uczestników do malowania: każde dziecko dostało ochraniacze na buty i rękawiczki, by nie pobrudzić dłoni ani butów. Uczniowie podzielili się. Dla każdej pary została przewidziana część muru, która miała zostać pokryta malaturą. Uczniowie otrzymali palety z farbami oraz pędzle.
Po części organizacyjnej przeszliśmy do malowania. Tak jak było to ustalone wcześniej, ścianę zaczęły pokrywać obrazy przedstawiające przyrodę: drzewa, kwiaty, owady, czasem całe pejzaże. Uczniowie pamiętali o tym, by utrzymać jednolity wygląd całego muru, w obrazach dominowały różne odcienie zieleni. Pewną trudność mógł stanowić fakt, że cała powierzchnia muralu miała zostać pokryta kolorem, co w szczególności przy bardziej szczegółowych obrazach okazało się czasochłonne. Na szczęście uczestnicy potrafili bardzo dobrze ze sobą współpracować i ci, którzy skończyli wcześniej pomagali tym, którym malowanie zajmowało nieco więcej czasu. Po zakończonej pracy mogliśmy podziwiać jej efekty, prócz wspomnianych kompozycji pojawiły się też takie, które mocno nawiązywały do sztuki dekoracyjnej znanej z twórczości Stanisława Wyspiańskiego, szczególnie z fresków w kościele Św. Franciszka w Krakowie: wijące się gałęzie pełne zielonych liści.Warsztaty prowadzone są w ramach projektu "SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO.


mkidn-01-cmyk2.jpg
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 
Partnerzy:

 
HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny
Stowarzyszenie "Dobrze"
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, w Krakowie
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej
KULTURATKA.PL
niepelnosprawni.pl

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom