Aktualności

Fundacja WyspArt - Powstaje projekt muralu

2021-08-16

Powstaje projekt muralu

Mural to wielkoformatowe malowidło ścienne mające swoje korzenie w Meksyku. Pierwsze murale w Polsce powstały już w czasach PRL-u. Zanim jednaka będziemy mogli podziwiać piękne arcydzieło należy wykonać szereg rozmaitych czynności.
Uczestnicy warsztatów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi zostali poproszeni o wykonanie projektu. Trudne zadanie. Wspólna praca całej grupy liczącej 24 osoby na 10 arkuszach papieru o wymiarach 100 x 70 cm.
Zaczęliśmy od burzy mózgów. Kim był Wyspiański ? Czym się zajmował ? Co go interesowało ? Jakimi symbolami moglibyśmy  posłużyć się w naszym projekcie i jakich kolorów użyjemy. Uczestnicy zdecydowali, że na ich muralu znajdować się będzie Wyspiański wraz z rodziną na tle rozmaitych roślin i kwiatów.
Najtrudniej zacząć. Szybkie szkice ołówkiem tak, aby poszczególne elementy układanki do siebie pasowały. W centralnym punkcie pojawiła się postać Wyspiańskiego w towarzystwie Teodory i ukochanych dzieci. Po bokach kwiaty, całość zakończona oplatającym bluszczem. Następnie w mniejszych podgrupach każdy wymalował część projektu.
Wszystko złożyło się w piękną całość… nie możemy doczekać się realizacji…:)


Warsztaty prowadzone są w ramach projektu "SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO.

mkidn-01-cmyk2.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Partnerzy:

HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny
Stowarzyszenie "Dobrze"
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, w Krakowie
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej
KULTURATKA.PL
niepelnosprawni.pl

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom