Aktualności

Fundacja WyspArt - Warsztaty językowe w ramach festiwalu afrykańskiego

2013-06-03

Warsztaty językowe w ramach festiwalu afrykańskiego

W RAMACH FESTIWALU AFRYKAŃSKIEGO 2013
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY JĘZYKOWE
- EGIPSKI ORAZ AMHARSKI


•    29 czerwca - sobota
•    JĘZYK ARABSKI DIALEKT EGIPSKI –GODZ. 12.00 - 13.00


Dialekt kairski cieszy się największym prestiżem w świecie Afryki Północnej – ze względu na aktywność mediów i popularność filmów egipskich odmiana dialektu jest powszechnie rozumiana również poza granicami Egiptu. Poznaj język wybitnego noblisty N. Mahfuza i zostań zrozumiany w kraju nad Nilem. Na warsztacie poznamy podstawowe zwroty, które przydadzą się nam podczas pobytu w Kairze i Sharm El Sheikh.


WARSZTATY PROWADZI :


Małgorzata Kujawa z zamiłowania egiptolog  i artystką. Przez 8 lat pracowała w Egipcie jako archeolog, oraz w Związku Polsko - egipskich biznesmenów w Kairze. Współpracowała z Ambasadą Polski w Kairze. Posiada certyfikat szkoły International House Cairo - London z języka egipskiego na poziomie zaawansowanym ECA 6. Doświadczenie w nauczaniu arabskiego : 4 lata. Współpraca ze szkołami językowymi w Krakowie i Tarnowie .

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc telefonicznie  696 861 678  lub e-mailowo fundacja@wyspart.pl

Koszt warsztatów  5 zł.

•    29 czerwca - sobota
•    JĘZYK AMHARSKI –GODZ. 14.00 - 15.00

Amharski – urzędowy język Etiopczyków. Język z kraju, który jest dla Rastafarian Ziemią Obiecaną a panujący do 1974 cesarze wywodzili swoje pochodzenie od pierwszego władcy kraju, Menelika I (ok. 1000 p.n.e.), którego rodzicami mieli być bohaterowie biblijni: król Salomon i królowa Saby.
Na warsztatach dotyczących Etiopii dowiemy się jakimi językami mówią Etiopczycy, a także poznamy etiopskie pismo, które składa się z około 250 sylab. Będziemy także przeliczać czas. Dowiemy się dlaczego w Etiopii mamy obecnie nie 2013 lecz 2005 rok,  a godzina pierwsza wcale nie wypada w nocy. Będziemy tańczyć yskystę, narodowy taniec, przy dźwiękach najnowszych etiopskich przebojów.
Spróbujemy także bardzo ostrej etiopskiej przyprawy berberie i zobaczymy jak wygląda etiopska ceremonia parzenia kawy.


WARSZTATY PROWADZĄ :


Kinga Turkowska, studentka afrykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała także historię. Interesuje się szczególnie historią społeczną Afryki. Od kilku lat zaangażowana w projekty na rzecz uchodźców i cudzoziemców. Obecnie prezes stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Międzykulturowych. Po raz pierwszy do Etiopii wybiera się we wrześniu tego roku.


Daniel Mekonnen Yirdaw – Etiopczyk, przewodnik po Etiopii, od kilku lat mieszka w Krakowie.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc telefonicznie  696 861 678  lub e-mailowo fundacja@wyspart.pl

Koszt warsztatów  5 zł.

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom