2013-06-03
W RAMACH FESTIWALU AFRYKAŃSKIEGO 2013
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY JĘZYKOWE
- EGIPSKI ORAZ AMHARSKI
• 29 czerwca - sobota
• JĘZYK ARABSKI DIALEKT EGIPSKI –GODZ. 12.00 - 13.00
Dialekt kairski cieszy się największym prestiżem w świecie Afryki Północnej – ze względu na aktywność mediów i popularność filmów egipskich odmiana dialektu jest powszechnie rozumiana również poza granicami Egiptu. Poznaj język wybitnego noblisty N. Mahfuza i zostań zrozumiany w kraju nad Nilem. Na warsztacie poznamy podstawowe zwroty, które przydadzą się nam podczas pobytu w Kairze i Sharm El Sheikh.
WARSZTATY PROWADZI :
Małgorzata Kujawa z zamiłowania egiptolog i artystką. Przez 8 lat pracowała w Egipcie jako archeolog, oraz w Związku Polsko - egipskich biznesmenów w Kairze. Współpracowała z Ambasadą Polski w Kairze. Posiada certyfikat szkoły International House Cairo - London z języka egipskiego na poziomie zaawansowanym ECA 6. Doświadczenie w nauczaniu arabskiego : 4 lata. Współpraca ze szkołami językowymi w Krakowie i Tarnowie .
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc telefonicznie 696 861 678 lub e-mailowo fundacja@wyspart.pl
Koszt warsztatów 5 zł.
• 29 czerwca - sobota
• JĘZYK AMHARSKI –GODZ. 14.00 - 15.00
Amharski – urzędowy język Etiopczyków. Język z kraju, który jest dla Rastafarian Ziemią Obiecaną a panujący do 1974 cesarze wywodzili swoje pochodzenie od pierwszego władcy kraju, Menelika I (ok. 1000 p.n.e.), którego rodzicami mieli być bohaterowie biblijni: król Salomon i królowa Saby.
Na warsztatach dotyczących Etiopii dowiemy się jakimi językami mówią Etiopczycy, a także poznamy etiopskie pismo, które składa się z około 250 sylab. Będziemy także przeliczać czas. Dowiemy się dlaczego w Etiopii mamy obecnie nie 2013 lecz 2005 rok, a godzina pierwsza wcale nie wypada w nocy. Będziemy tańczyć yskystę, narodowy taniec, przy dźwiękach najnowszych etiopskich przebojów.
Spróbujemy także bardzo ostrej etiopskiej przyprawy berberie i zobaczymy jak wygląda etiopska ceremonia parzenia kawy.
WARSZTATY PROWADZĄ :
Kinga Turkowska, studentka afrykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała także historię. Interesuje się szczególnie historią społeczną Afryki. Od kilku lat zaangażowana w projekty na rzecz uchodźców i cudzoziemców. Obecnie prezes stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Międzykulturowych. Po raz pierwszy do Etiopii wybiera się we wrześniu tego roku.
Daniel Mekonnen Yirdaw – Etiopczyk, przewodnik po Etiopii, od kilku lat mieszka w Krakowie.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc telefonicznie 696 861 678 lub e-mailowo fundacja@wyspart.pl
Koszt warsztatów 5 zł.