Aktualności

Fundacja WyspArt - Zakończenie projektu Polish Modern Glass Art

2020-12-31

Zakończenie projektu Polish Modern Glass Art

Pora podsumować projekt Polish Modern Glass Art – wirtualną wystawę, prezentującą osiągnięcia artystek różnych pokoleń, które łączy jedno – miłość do szkła i kreatywne, nietuzinkowe wykorzystanie tego wyjątkowego materiału. Wystawa w swoim pierwotnym założeniu miała zostać zaprezentowana w trakcie międzynarodowych targów sztuki Art Market Budapest, z uwagi jednak na sytuację pandemiczną i ograniczenia w możliwości podróżowania, zdecydowaliśmy się przenieść ją do przestrzeni wirtualnej www.polishmodernglassart.pl

Dzięki temu została zaprezentowana znacznie szerszemu gronu odbiorców, nie tylko za granicą, ale i w kraju.

By umożliwić wszystkim odbiorcom jak najlepszą autopsję prac, przygotowaliśmy dedykowaną stronę internetową, gdzie pojawiały się nie tylko piękne fotografie przedstawiające dzieła oraz teksty opisujące koncepcje, jakie za nimi stoją, ale także filmy oraz obrotowe zdjęcia, prezentujące obiekty w trójwymiarze. Wszystko po to, by oddać ich piękno i klasę artystyczną możliwie jak najwierniej.

Wydaliśmy też katalog wystawy, który został rozesłany do kilkudziesięciu instytucji kultury za granicą, celem jej promocji i zaprezentowania klasy polskiego szkła artystycznego. Mamy nadzieję, że te działania zaowocują dalsza współpracą i możliwością pokazania naszej wystawy w Europie i na świecie, gdy podróżowanie i realizacja takich projektów na żywo będzie możliwa.

Zainteresowanie projektem przyniosło też dwie publikacje, na które oczekujemy z ekscytacją: w magazynach „Szkło i ceramika” oraz „Weranda”. Cieszymy się, że historia naszej wirtualnej wystawy pojawi się także na łamach tradycyjnych mediów.

Przede wszystkim zaś, najbardziej doceniamy zainteresowanie tym projektem wśród wszystkich Państwa – naszej publiczności, miłośników sztuki, zafascynowanych szkłem artystycznym i użytkowym. Dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia, śledzenie kolejnych jego etapów i wiele przychylnych słów pod adresem wystawy – dla nas to najcenniejsza recenzja.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

mkidn-01-cmyk2.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom