Aktualności

Fundacja WyspArt - Pierwsze projekty do muralu

2020-11-06

Pierwsze projekty do muralu

Ostatnie spotkanie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie było połączeniem warsztatów i spotkania integracyjnego. Część warsztatowa dotyczyła projektowania muralu, a w ramach spotkania organizacyjnego odbył się poczęstunek i wspólne oglądanie filmów, które nakręciły dla nas  współuczestniczące w projekcie grupy. Uczniowie dowiedzieli się czym jest mural, gdzie w przestrzeni miejskiej można odnaleźć murale. Następnie przeszliśmy do narysowania proporcjonalnie małego fragmentu muru na kartce. Dzieci miały za zadanie przypomnieć sobie prace Stanisława Wyspiańskiego, które stały się inspiracją do zaprojektowania muralu. Materiały, które tym razem zostały przygotowane na warsztaty były bardzo proste: ołówki, linijki, kredki, pisaki i bloki rysunkowe. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać osobny projekt. Powstały obrazy przedstawiające rośliny, kwiaty i drzewa, ale pojawiły się też prace pokazujące zwierzęta. Wszystko w bardzo kolorowym, lubianym przez Wyspiańskiego stylu.
W związku z pandemią część integracyjna musiała być przeprowadzona zdalnie, dzieci z SP 34 w Krakowie nagrały film, w którym zaprezentowały swoje prace już wcześniej, teraz miały okazję zobaczyć, jak pracowali inni. Grupa niepełnosprawnych opowiedziała o ty, co do tej pory zostało zrealizowane na warsztatach, druga grupa dzieci z Wielkiej Wsi przedstawiła swoją klasę. Filmiki zostały przyjęte przez uczniów z dużą dozą sympatii i zainteresowania.
Po filmach został rozdany słodki poczęstunek, przeprowadziliśmy ewaluację. Okazało się, że warsztaty bardzo się podobały, uczniowie dużo zapamiętali na temat twórczości Stanisława Wyspiańskiego, a także technik plastycznych, którymi się posługiwał.

Warsztaty prowadzone są w ramach projektu "SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

mkidn-01-cmyk2.jpg

 

Partnerzy:Stowarzyszenie "Dobrze"

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
w Krakowie

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej

KULTURATKA.PL

HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny

niepelnosprawni.pl

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom