Aktualności

Fundacja WyspArt - Wizyta w szafirowej pracowni

2020-09-26

Wizyta w szafirowej pracowni

Uczniowie klasy 3 B ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, w Krakowie odwiedzili "Szafirową Pracownię" Stanisława Wyspiańskiego.


Spotkanie było wstępem do cyklu warsztatów na temat życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, w szczególności okresu życia artysty, gdy mieszkał on i tworzył w Szafirowej Pracowni. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić wnętrza mieszkania przy ul. Krowoderskiej 79, przyjrzeć się odtworzonemu tam kolorowi ścian, oryginalnej podłodze i polichromowanym ścianom. Przygotowana, krótka prezentacja pozwoliła zapoznać się z sylwetką artysty, krótkim wyborem jego malarskich dzieł, a akcent został postawiony na pejzaże, w szczególności cykl „Widoki na Kopiec Kościuszki”, który powstał w 1904 roku, czyli w momencie, gdy Wyspiańscy zajmowali wspomniane mieszkanie. Beneficjenci zadania poznali pojęcia związane z krajobrazem, pejzażem, linią horyzontu, dowiedzieli się, jakie materiały preferował Stanisław Wyspiański.


Warsztaty i spotkania prowadzone są w ramach projektu "SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


mkidn-01-cmyk2.jpg
 

Partnerzy:Stowarzyszenie "Dobrze"

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
w Krakowie

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej

KULTURATKA.PL

HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny

niepelnosprawni.pl

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom