Aktualności

Fundacja WyspArt - Międzynarodowe Targi Sztuki w Budapeszcie

2020-10-22

Międzynarodowe Targi Sztuki w Budapeszcie

 

22 października ruszyły międzynarodowe targi sztuki Art Market Budapest, na których prezentowany jest projekt wystawienniczy “Polish Modern Glass Art” pod auspicjami Fundacji Wyspart. Art Market Budapest to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej, odbywające się rokrocznie od 2011 roku. Podczas targów prezentowane są dokonania twórców sztuki z całego kontynentu, a wśród publiczności znajdują się marszandzi, krytycy i koneserzy sztuki, przedstawiciele instytucji państwowych, galerii i muzeów, ale także wszyscy inni zainteresowani współczesną sztuką i designem. To doskonałe miejsce nie tylko do prezentacji swojej twórczości, ale także platforma wymiany myśli i inspiracji artystycznych. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że targi te kształtują świadomość na temat tendencji i nurtów obecnych we współczesnej sztuce środkowoeuropejskiej.

W tym roku z uwagi na szczególną sytuację pandemiczną, targi odbywają się także w przestrzeni wirtualnej, dlatego nasza wystawa Polish Modern Glass Art jest dostępna dla każdego, bez konieczności odwiedzania Budapesztu. Oglądać ją można na stronie Art Market Budapest w zakładce “AMB Virtual”, a niebawem zaprezentujemy Państwu to przedsięwzięcie w jeszcze pełniejszym i bardziej interaktywnym wydaniu. Wtedy też przybliżymy szczegóły koncepcji wystawy i sylwetki artystów.

Warto jeszcze wspomnieć, dlaczego udział w Art Market Budapest to tak ważne i znaczące wydarzenie. Dla polskich artystek, których prace zostały zaprezentowane w ramach targów, to niezwykła okazja wyjścia ze swoją sztuką do szerokiej publiczności i zaprezentowania jej na rynku międzynarodowym. To także możliwość zaznaczenia swojego miejsca w dynamicznie kształtujących się nurtach sztuki współczesnej. Wreszcie zaś, to uczestnictwo w platformie twórczej wymiany myśli i inspiracji. Niezwykle cieszymy się, że mimo tak trudnej sytuacji w kraju i w Europie, Fundacja Wyspart wciąż może uczestniczyć w tym wydarzeniu i przyczyniać się do promocji polskiej sztuki szkła.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

mkidn-01-cmyk2.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom