Aktualności

Fundacja WyspArt - Naturalna sztuka

2020-09-21

Naturalna sztuka

Powstaje pierwszy w Polsce portal o naturalnej architekturze i sztuce przeznaczony dla dzieci i młodzieży- dzisiaj kolejny dział   

NATURALNA SZTUKA :

Sztuka, tak jak architektura, to dzieło człowieka. Podziwiamy różne miejsca ze wspaniałymi budowlami, tak jak zwiedzamy muzea pełne obrazów i rzeźb, słuchamy pięknej muzyki na koncertach czy oglądamy sztuki teatralne i filmy.
Od czasów prehistorycznych malowideł skalnych ludzie nie mogli żyć bez sztuki, poszukiwali pomysłów do swoich dzieł w otaczającym świecie, a szczególnie w naturze. Powstawały rzeźby i inne wyroby z ceramiki, brązu, a potem srebra i złota. Z naturalnych surowców ludzie budowali początkowo małe schronienia, a z czasem także wielkie wspaniałe budowle, które słyną z piękna do dzisiaj. Zarówno w architekturze, jak i przy projektowaniu wnętrz, ogrodów i w rzemiośle artystycznym powstają dzieła z naturalnych materiałów takich jak kamień, drewno, beton konopny czy glina.
Człowiek tworzy od tysięcy lat, dlatego sztukę zaczęto dzielić na prehistoryczną, starożytną, średniowieczną i nowożytną, w tym współczesną, obejmującą malarstwo, muzykę, rzeźbę, teatr, ceramikę, fotografię, modę, ale także architekturę.

2020-nck-dofinans-kulturawsieci-rgb-pion.jpg

 

Partnerzy:


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego

Stowarzyszenie "Dobrze"

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom