Aktualności

Fundacja WyspArt - Nowy projekt szafirowa pracownia Wyspiańskiego

2020-03-02

Nowy projekt szafirowa pracownia Wyspiańskiego

"SZAFIROWA PRACOWNIA" WYSPIAŃSKIEGO to dwuletnie zadanie o charakterze integracyjnym gdzie trzy grupy odbiorców - dzieci i młodzież z terenów wiejskich, osoby niepełnosprawne oraz dzieci ze szkół małopolski będą wspólnie tworzyć swoje dzieła, jednocześnie poznając twórczość Stanisława Wyspiańskiego.

Weselna muzyka, tekturowe kapelusze, wianki z bibuły, exlibrysy, scenografia i kostiumy do własnego opowiadania, nowe szaty dla Lajkonika, biżuteria, gra miejska to min. działania, w których będą brali udział beneficjenci. Dodatkowo dzieci i młodzież ze szkół małopolski odwiedzą „Szafirową Pracownię” i będą pracować na warsztatach artystycznych związanych z artystą.


Uczestnicy zadania natchnieni "Szafirową Pracownią" oraz dziełami, które w niej powstały stworzą projekt muralu inspirowany twórczością artysty. Malarstwo wielkoformatowe, które zostanie zrealizowane w plenerze, w pobliżu ostatniej pracowni artysty, będzie wyrazem przyjaźni zawartej ze Stanisławem Wyspiańskim.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

mkidn-01-cmyk2.jpg

 

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom