Aktualności

Fundacja WyspArt - Spotkanie integracyjne na Konfederackiej

2019-11-19

Spotkanie integracyjne na Konfederackiej

I to już ostatnie spotkanie z projektem Zielony dom w dobrym guście, jego uczestnikami i wykonawcami. Spotkaliśmy się tak jak poprzednio w zeszłym roku w SP na Konfederackiej tym razem w sali klasowej na parterze.
Na to ostanie spotkanie został przygotowany specjalny wykład – retrospekcja naszych poczynań związanych ze zmianą wnętrza w trzech szkołach i w domku w Prądniku Korzkiewskim. Każda szkoła miała swoje „5 minut” na ekranie: najpierw obejrzeliśmy etapy prac nad elementami zmiany a potem efekt naszego malowania, klejenia, zbijania, powlekania, pryskania i składania. Gotowe wnętrza zyskały aprobatę dzieci, było wiele śmiechu jak oglądały siebie w strojach roboczych. Rzeczywiście zrealizowane projekty wnętrz przedstawiały się wyśmienicie, nie odbiegały od projektów teoretycznych w fazie wizualizacji.
Nadszedł czas na uroczyste przekazanie galerii dzieciom ze szkoły na Konfederackiej. Pani dyrektor Elżbieta Czepiel wraz z nauczycielami i z zaproszonymi dziećmi z innych klas zgromadzili się na parterze. Było powitanie, przedstawienie całego przedsięwzięcia i objaśnienie poszczególnych elementów galerii: wnęki z półkami pod przyszłą podręczną biblioteczkę uczniowską, stolik do czytania i zydle z tektury falistej, obrazy graffiti, które są zaczątkiem szkolnej galerii, zmienione w kolorowe meble obudowy kaloryferów i wiszące struktury z biało-niebiesko-granatowych kół pełniące funkcję wypełnienia korytarza, ale też zasłaniające/maskujące nieładne drzwiczki i rury instalacyjne na ścianach.
W grupkach zaczęto dyskusje, opowiadania, rozmowy, a także powtórne oglądanie zdjęć na ekranie. Niestety miły czas dobiegał końca, zadzwonił dzwonek i nadszedł czas pożegnania. Może spotkamy się przy następnym projekcie!


Do wszystkich zdarzeń zostały utworzone strony na facebook’u:

Wielka Wieś    https://www.facebook.com/zielony.dom.96
Tyniecka             https://www.facebook.com/zielony.domek.359
Konfederacka    https://www.facebook.com/zielony.domm.9


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn-01-cmyk2.jpg

Partnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie


Gmina Wielka Wieś


Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

 
Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna


Kulturatka.pl


Fundacja Szansa dla Niewidomych


Magazyn Integracja

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom