Aktualności

Fundacja WyspArt - Torby z motywami kwiatowymi

2019-10-08

Torby z motywami kwiatowymi


W szkole podstawowej w Białym Kościele odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Zielony Dom czyli architektura na ludowo. 
Tematem spotkania było ludowe rzemiosło. Dawniej w kole gospodyń wiejskich kobiety spotykały się aby wspólnie skubać pierze i szyć kołdry, przygotowywać świątecznie ozdoby czy tak jak to ma miejsce we wsi Zalipie wspólnie malować kolorowe kwiaty.
Uczestnicy warsztatów zastali zaproszeni do samodzielnego wykonania płóciennej torby.
Torba aby była całkowicie spersonalizowana powinna posiadać ozdoby całkowicie osobiste. Uczestnicy zostali poproszeni o zastanowienie się jak chcieli by ozdobić swoje torby a następnie za pomocą pisaków do tkanin i kolorowych filców spróbowali zrealizować swoje pomysły. Wszystkie pomysły były bardzo oryginalne, każdy starał się ozdobić swój kawałek materiału jak najładniej aby mógł pochwalić się oryginalną torbą.
Kolejnym etapem było zszycie poszczególnych elementów torby. Prawdziwe wyzwanie ale nikt się nie zniechęcił. Ćwiczyliśmy nawlekanie nitki i wiązanie supełków. Po tych zajęciach szycie na okrętkę nie będzie dla nikogo tajemnicą.
Przy wspólnych rozmowach i szyciu szybko płynie czas.  Stworzone przez uczestników torby będą piękną pamiątką wspólnie spędzonych chwil.


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

nck-etnopolska-2019-mono.jpg

Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom