Aktualności

Fundacja WyspArt - Zalipiańskie wzornictwo

2019-09-18

Zalipiańskie wzornictwo

W szkole w Wielkiej Wsi odbyły się zajęcia o sztuce Zalipia. Uczniowie licznie przybyli na warsztaty. Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach opowiadając o tym ile fajnych rzeczy nauczyły się podczas warsztatów zrobiły wydarzeniu ogromną reklamę.
Rozmawialiśmy o wzornictwie i zdobnictwie Zalipia. O tym jak proste przedmioty codziennego użytku zmieniają się kiedy zostaną pomalowanie w kolorowe kwiaty.
Uczestnicy warsztatów mieli przed sobą trudne zadanie z miękkich drutów mieli wykonać przestrzenny model rzeczy tudzież zwierzęta inspirowanego wsią. Zadanie iście rzeźbiarskie i bardzo pobudzające wyobraźnie przestrzenną. Uczestnicy mówili że rzadko mają okazję pracować nad przestrzennymi rzeczami. Niektórym bardzo ciężko było przełożyć prosty projekt narysowany na kartce papieru  w formę przestrzenną. Wszyscy pracowali z zapałem.
Kolejnym etapem tworzenia naszych rzeźb było przygotowanie masy papierowej a następnie nałożenie warstwy na przygotowanie konstrukcje. Dla większości było to zupełnie nowe doświadczenie. Wszyscy uczestnicy są ciekawi efektu końcowego, kiedy prace wyschną wrócimy do tematu zdobnictwa i pięknie pomalujemy papierowe rzeźby.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

nck-etnopolska-2019-mono.jpg

Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom