Aktualności

Fundacja WyspArt - Zalipiańskie zwierzęta

2019-08-26

Zalipiańskie zwierzęta

Inspiracji do pracy twórczej można szukać w zasadzie wszędzie, rozmawiamy o wsi Zalipie i dochodzimy do wniosków że mieszkańców przede wszystkim inspiruje natura.
Do kolejnej pracy plastycznej inspiracją były zwierzęta mieszkające na wsi.
Uczestnicy zostali zaproszeni do wykonania przestrzennej rzeźby. Zadanie bardzo trudne bo większość uczestników ma bardzo znikome doświadczenia z przestrzennymi pracami. Zadanie świetnie pobudzające wyobraźnię jak również uruchamiające zdolności konstruktorskie.
Żeby ułatwić uczestnikom wykonanie zadania wykonaliśmy proste czarno-białe projekty, wspólnie zastanawialiśmy się  jak wykonać konstrukcję poszczególnych zwierząt . Wszyscy kombinowali z zapałem a kiedy udało się zrobić pierwsze druciane brzuchy  na twarzach pojawiał się uśmiech. Ogromna satysfakcja że udało się tak pozginać i przymocować drut, że szkielet owcy stanął na własnych nogach.
Kolejnym etapem naszej pracy było przygotowanie papieru. Wraz z klejem do tapet posłuży nam do przygotowania papierowej masy, będziemy budować z niej „skórę” naszych zwierząt.
Nożyczki w dłoń i do pracy potrzebne jest całe mnóstwo papierowych pasków. Uczestnicy powycinali je z książek oddanych na makulaturę. Zamiast na przemiał posłużą sztuce i usprawnianiu zdolności manualnych.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

nck-etnopolska-2019-mono.jpg

Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom