Aktualności

Fundacja WyspArt - Filcowe breloki

2019-08-23

Filcowe breloki

W domu malarek we wsi Zalipie, mieszkanki wsi spotykają się aby malować tradycyjne kwietne  motywy. Zaobserwowały że nie każdy odwiedzający ich turysta na możliwość stworzyć u nich choćby mały malunek a zdecydowanie każdy odwiedzający ich miejscowość chciałby zabrać coś ze sobą na pamiątkę. Wymyśliły więc że będą ozdabiać rozmaite drobne przedmioty i sprzedawać je turystom jako pamiątki. Uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do stworzenia własnej pamiątki. Z kolorowych filców każdy mógł uszyć swój niepowtarzalny breloczek.
Tradycyjnie zaczęliśmy od projektów, ciekawych pomysłów była cała masa. Kiedy już najlepsze zostały wybrane każdy wybrał z szerokiej gamy kolorystycznej te arkusze filcu które najbardziej mu odpowiadały i zabrał się za wycinanie kształtów. 
Palce rozruszane podczas szycia toreb bez problemu poradziły sobie z wiązaniem supełków i nawlekaniem igieł. A kiedy już wszystkie elementy zostały pozszywane każdy mógł wziąć specjalną zawieszkę do  breloczka i doszyć ją ta aby można było swój breloczek przypiąć do kluczy czy plecaka. 


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

nck-etnopolska-2019-mono.jpg

Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom