Aktualności

Fundacja WyspArt - Kwiatowe motywy

2019-07-04

Kwiatowe motywy

 Każdy uczestnik nie mógł doczekać się zajęć aby móc dokończyć swoją torbę. Wszyscy pytali czy będą mogli zabrać że sobą do domu żeby pochwalić się bliskim i że to piękna pamiątka.
Jak nie wiele potrzeba żeby wprowadzić grupę warsztatowiczów w dobry nastrój, proste zadania plastyczne mogą dać tyle satysfakcji i radości. Zanim zabraliśmy się do kończenia nie doszytych toreb, projektowania a następnie wykonania rysunku na torbie porozmawialiśmy o tym jak wspólne prace manualne łączą. We w wsi Zalipie znajduje się dom malarek który również pełni funkcję gminnego ośrodka kultury w tym właśnie miejscu spotyka się społeczność wsi aby doskonalić swoje umiejętności malarskie, kultywować tradycje ale również uczyć i pokazywać zainteresowanym jak wykonywać zalipiańskie kwietne motywy.
Wyobraźnia uczestników warsztatów nie zna granic, powstały piękne kolorowe projekty a następnie każdy z wielką pieczołowitością wymalował pisakami do tkanin swoją własną niepowtarzalną torbę.  Jeszcze tylko krótka instrukcja jak malunek na torbie utrwalić i można biec do domu pochwalić się rodzicom efektami swojej dzisiejszej pracy.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

nck-etnopolska-2019-mono.jpg

Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom