Aktualności

Fundacja WyspArt - Modele chałup wiejskich

2019-07-02

Modele chałup wiejskich

Po rysowaniu szkiców starych domów i rysowaniu z natury przystąpiliśmy do budowy modeli  chałup wiejskich jak też budynków gospodarczych (obór, stajni, chlewików, stodół) i budynków użyteczności publicznej: karczmy,  remizy strażackiej i zespołu kościelnego z plebanią, pasieką, domkiem organisty i kapliczką. Zespół 3 dziewczynek podjął się tej pracy i powstał kościół z nawą i wieżą, wieżą wejściowa wraz z ogrodzeniem całej działki, plebanią z ulami i sadem i obowiązkowo z drzewami wokół całego założenia urbanistycznego.
Część dzieci, które brały udział we wcześniejszych zajęciach dalej kończyła swoje zagrody. Dzieci, które dołączyły później zaczęły sklejać z kartonu domki. Wszyscy mieli pełne ręce roboty. W ruch poszła też plastelina – ulubiony materiał do modelowania zieleni : krzewów, pni drzew, przydomowych ogródków warzywnych z kapustą, burakami, marchewkami i innymi.
Praca wszystkich pochłonęła do tego stopnia, że czas minął nam bardzo szybko i nasze zagrody, domy musieliśmy, jeszcze nie skończone, odłożyć na następne zajęcia.


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

nck-etnopolska-2019-mono.jpg

Partnerzy:

 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom