Aktualności

Fundacja WyspArt - Zalipiańskie malarstwo

2019-06-20

Zalipiańskie malarstwo

Pierwsze zajęcia z cyklu spotkań o sztuce Zalipia, rozpoczęły się w duchu wielkiej ekscytacji. Wszyscy przybyli zadawali mnóstwo pytań co będziemy robić i czy to co zrobimy będzie można zabrać do domu. Czy będzie można zrobić coś na prezent dla bliskich i czy będziemy się bawić.
Po krótkim wprowadzeniu czym jest sztuka Zalipianek, porozmawialiśmy o kompozycji i kolorach oraz czym jest projektowanie i dlaczego warto projekt przygotować.
Pierwszym zadaniem plastycznym postawionym przed uczestnikami było namalowanie obrazu.
 Podstawowym narzędziem pracy artystów mieszkających w Zalipiu to właśnie pędzel i farby  warto więc aby każdy mógł spróbować jak to jest malować.
Okazało się że w grupie są dzieci które  nigdy nie miały okazji malować farbami akrylowymi a tylko nieliczni mieli okazję malować na płótnie.
Do dyspozycji mieliśmy 4 płótna o wymiarach 70x100 podzieliliśmy się na grupy i jako że była piękna słoneczna pogoda poszliśmy na szkolne podwórko. Przyjemni jest pracować na świeżym powietrzu. Pędzle w dłonie i do malowania. Wszyscy bawili się świetnie. Powstały piękne barwne prace a każdy z uczestników miał ogromną satysfakcję. 


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.nck-etnopolska-2019-mono.jpg
Partnerzy:


 

Gmina Wielka Wieś

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi

Wiadomości Wielkiej Wsi

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom