Aktualności

Fundacja WyspArt - Kolorowe pająki na Tynieckiej

2018-12-04

Kolorowe pająki na Tynieckiej

Spotkanie rozpoczęliśmy wykładem przedstawiającym różne podejście do projektowania domów z wyznaczeniem stref mieszkalnych. Dzieci obejrzały przykłady rozwiązań wejścia do domów małych i dużych, tradycyjnych i nowoczesnych, zaznaczonych różnymi elementami na elewacji: kolumnami, daszkami, podcieniami, schodami, kolorową posadzką czy oświetleniem domu i podjazdu. Po zewnętrznych atrybutach wejścia nastąpiła prezentacja holu w różnych stylach: reprezentacyjnym w rezydencji, vintage w loftach czy w małych mieszkaniach, minimalistycznym w nowoczesnym domu. Wszystkie przykłady spotkały się z żywą reakcją dzieci, bardzo się im podobały szczególnie pokoje nastolatków.
Po wykładzie nadszedł czas na kolorowe prace nad „pająkami”, które są ozdobą świąteczną zarówno w grudniu jak przed Wielkanocą. Dzieci cięły słomki, wycinały z papieru kolorowe kółka, następnie nawlekały je na nitki. Powstały pierwsze elementy „pająka”, które teraz w formie łańcuchów zawisną na choinkach, a w przyszłym roku połączymy je obręczą i powstanie „pająk”.


Założeniem projektu Zielony Dom jest zaprojektowanie przez dzieci fragmentu szkoły i zaproponowanie co mogłoby się w tym miejscu znaleźć, aby czas spędzony w szkole był miły i sympatyczny, dzieci z dużą pomocą dorosłych wymierzyły fragment szkoły na I piętrze. A co zaproponowały? Może miejsce pod galerię prac plastycznych, a może kącik podróżnika, „tablica” dotykowa z różnymi wymienialnymi rzeczami?  Będziemy o tych propozycjach pamiętać i pracować nad realizacją w II części projektu w przyszłym roku.

 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Gmina Wielka Wieś

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

 15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

kulturatka-kolor.jpg

Fundacja Szansa dla Niewidomych

20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpgMagazyn Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom