Aktualności

Fundacja WyspArt - Szkolna przestrzeń do zmiany

2018-12-03

Szkolna przestrzeń do zmiany

Spotkanie rozpoczęliśmy od pracy nad doposażeniem domków w postaci dodawania w dalszym ciągu kolorów ścian i podłóg, mebelków w kuchniach, sypialniach czy łazienek. Wszyscy bardzo pracowicie dekorowali domki, dobierali materiały, wykonywali nowe elementy. Dużym powodzeniem cieszył się sznurek, gdy jedna z uczennic zrobiła z niego dywan, który w rzeczywistości  mógłby z powodzeniem zastąpić podstawkę pod kubek. W trakcie warsztatów  dzieci obejrzały wykład przedstawiający różne rozwiązania wnętrz salonu, kuchni, sypialni dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Zobaczyły jak można rozwiązać duże przestrzenie w loftach, adaptacjach budynków poprodukcyjnych na cele mieszkalne. Jakie nietypowe meble można zaprojektować do różnych funkcji, poprzez odrzucenie pewnych elementów (drzwiczek w szafkach) i dodanie kółek. Otrzymana w ten sposób szafka może pełnić inne funkcje w sypialni , kuchni, łazience czy w salonie. Jak można przestrzennie potraktować lampy, siedziska czy jak zorganizować przestrzeń w małym przedpokoju a jak w rezydencji.
Tegoroczny projekt Zielonego Domy – przewiduje wyznaczenie przestrzeniw szkole dla zaprojektowania przez dzieci przyjaznego dla nich miejsca podczas przerw czy pobytu w świetlicy. Miejsce zostało wyznaczone – na parterze naprzeciwko świetlicy. W czasie drugiej godziny zajęć wyposażeni w taśmy do mierzenia cztery grupy uczniów zrobiły inwentaryzację wskazanego aneksu. Po powrocie do klasy wymyślali co może powstać na parterze, dla wszystkich dzieci w szkole. Rezultatem tych pomysłów jest uprzątnięcie aneksu z plecaków leżących na podłodze poprzez udostępnienie istniejącej szafki i dobudowę dodatkowych półek, a także wymalowanie na podłodze linii do grania w „klasy” i w „zośkę”, zamontowanie chowanej do uchwytu na ścianie skakanki, dokupienie bieżni i stacjonarnego rowerka. Czyli po długiej lekcji, siedzeniu w ławkach - trochę ruchu na przerwie. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie


Gmina Wielka Wieś


Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi


Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna


15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

kulturatka-kolor.jpg


Fundacja Szansa dla Niewidomych


20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg 

Magazyn Integracja


integracja-logo-male.gif 

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom