Aktualności

Fundacja WyspArt - Dalszy ciąg budowy modeli domów

2018-11-28

Dalszy ciąg budowy modeli domów

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od pracy nad papierowymi domami. Wszyscy byli tak radośnie przejęci kontynuacją warsztatów, że już na przerwie wszystkie materiały były na stolikach i część uczniów zaczęła pracować. Wiele osób zmieniała wygląd domu lub ilość pomieszczeń na korzyść łazienki – w przypadku domu piętrowego. Praca nie była prosta dla wszystkich: gdy część uczniów miała gotowe ściany i podłogi, niektórzy jeszcze raz zaczynali konstruować domek.
Dużo uwag dotyczyło proporcji wysokości ścian do wielkości pomieszczeń, ilości światła w pokojach, ile w salonie, ile w sypialni, co można i trzeba doświetlić, a jakie pomieszczenia mogą być bez okien. Proporcje drzwi i okien to był problem u większości dzieci- jaki wzrost mają dzieci a jaki dorośli, jakie szerokie powinny być drzwi, jaką wysokość powinny mieć w mieszkaniach a jaką w budynkach użyteczności publicznej. Nawet nauczyciel był zdziwiony, jakie wymiary mają różne elementy mieszkania. Ocenianie „na oko” wysokości, długości, szerokości np. klasy sprawiało duże trudności, pojęcia: metr przy wysokości drzwi czy dziesięć metrów wysokości klasy były mocno przeskalowane. Pytanie o wzrost człowieka dopiero pokazywało współzależność wymiarów dzieci i elementów wnętrz.
Krótki wykład w czasie warsztatów ze zdjęciami rozwiązań  strefy wejściowej, holu i salonu połączonego z jadalnią i kuchnią pokazał dzieciom jak można inaczej podejść do przestrzeni i elementów umeblowania. Dużo mebli już powstało w domkach: z plasteliny, patyczków czy kolorowych kartoników. Ale to jeszcze nie koniec – na następnych zajęciach będziemy omawiać szczegóły wyposażenia wnętrz.  

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie


Gmina Wielka Wieś


Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

 

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

 
15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

kulturatka-kolor.jpg


Fundacja Szansa dla Niewidomych


20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg

 

Magazyn Integracja


integracja-logo-male.gif 

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom