Aktualności

Fundacja WyspArt - Meble do projektowanego domu

2018-11-22

Meble do projektowanego domu

Prac nad domkami ciąg dalszy. Wielu uczniów kontynuowało prace nad swoimi modelami . Paru uczniów zaczęło od początku, gdyż po rozmowach, konsultacjach i wykładach doszli do wniosku, że ich dom marzeń będzie inaczej wyglądał. Poszły w ruch kartony i papiery kolorowe. Niektóre domki pozostały białe, uczniowie zaznaczyli jedynie otwory: okna i drzwi, meble były płaskimi jednokolorowymi prostokątami łóżek, stołów czy kwadratami – krzesła. Meble powstały na różne sposoby jako wycięte paski papieru i odpowiednio zagięte tworzyły łóżko piętrowe, biurko lub stół. Niektóre były sześcianami lub prostopadłościanami. Prace trwały długo, a uzupełnione zostały wykładem o wyposażeniu poszczególnych pokoi w domach i mieszkaniach- Jak można potraktować kolorystycznie i meblarsko pokoje dzieci i nastolatków.


Beneficjenci zapoznali się też ze sposobem powstawania mebli ekologicznych z tektury, mebli biodegradowalnych. Pomieszczenia biurowe ze stołami, regałami z książkami i segregatorami, szafki z szufladami spotkały się z niedowierzaniem i powątpiewaniem, czy warto takie meble tworzyć. Zdziwieniem zareagowały na tekturowe łóżko, jak jest skonstruowane, że się nie pognie, nie złamie, przecież się zaraz zniszczy. Wyjaśnieniem było ,że jest to tektura specjalnie wygięta, gruba, przystosowana do takich projektów. Natomiast ściana z powtarzalnych, kolorowych elementów ucieszyła wszystkich, bo taką mogliby sami zrobić.
Zajęcia skończyliśmy nie całkiem wykończonymi domkami, które złożyliśmy wraz z materiałami „budowlanymi” do następnego spotkania.
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Gmina Wielka Wieś

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
 

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

 15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpgkulturatka-kolor.jpg

Fundacja Szansa dla Niewidomych

20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg


Magazyn Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom