Aktualności

Fundacja WyspArt - Dalszy ciąg projektowania domu marzeń

2018-11-08

Dalszy ciąg projektowania domu marzeń

8 listopada rozpoczął się od razu wytężoną pracą nad domem marzeń. Ponieważ zaczęliśmy rysować szkice takiego domu na poprzednim spotkaniu, dzisiaj szkice nabrały formy i kolorów. Rysunki to były rzuty całego domy z uwzględnieniem strefowania przestrzeni mieszkalnej. Niektóre dzieci zaabsorbowane pokojami z różnymi funkcjami zapomniały o jakże potrzebnym wejściu do domu. Temat poważny, ale okazuje się, że zespół wejściowy jest sprawą marginalną, nie poświęca mu się uwagi w odróżnieniu od wystawności salonu, kuchni, sypialni czy wyjścia na taras. Przy okazji domu marzeń należało się jednak zastanowić nad przyziemnymi kwestiami związanymi z projektowaniem wnętrz takimi jak łazienki dla domowników, ale i dla gości, pomieszczenia gospodarcze np. kotłowni (ale pamiętali o pralni i suszarni!), garderoby powiązanej z sypialnią a nie z salonem. Ważnym problemem okazały się okna, bo nie wszystkie pomieszczenia były właściwie doświetlone. Przy niektórych projektach w ruch poszła gumka lub zaczynaliśmy od nowa, bo przestawianie poszczególnych pomieszczeń wymagało nowej kartki papieru.
Każdy rysunek-projekt miał swoją specyfikę. Pojawiły się rzuty z jacuzzi, kręgielnią, stołem do bilarda, stół wraz  z 37 krzesłami, bo chłopiec taki miał w domu, gdzie przyjmują dużo gości, a co za tym idzie narysował dużo dodatkowych pokoi na piętrze, były domki parterowe i piętrowe. Aby zamknąć wnętrza w przestrzeni dzieci narysowały elewacje, wszystkie rysunki miały swój klimat i kolor. I nie była to jedna kartka, lecz kilka, te projekty będą stanowić podstawę do rozpoczęcia „budowy” właściwej czyli modelu domu marzeń na następnej lekcji.


Zajęcia odbywają się w ramach projektu "ZIELONY DOM w dobrym guście".

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyPartnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Gmina Wielka Wieś

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

kulturatka-kolor.jpg

Fundacja Szansa dla Niewidomych

20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg


Magazyn Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepelnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom