Aktualności

Fundacja WyspArt - Rekrutacja do projektu zielony dom

2018-05-07

Rekrutacja do projektu zielony dom

Zapraszamy do udzialu w projekcie uczniów szkół podstawowych z Krakowa, z terenów wiejskich oraz uczniów szkół specjalnych (powiat krakowski).

W wyborze będziemy się kierować zainteresowaniami plastycznymi, pasją i chęcią wspólnego tworzenia oraz kolejnością zgłoszeń.


Ważna będzie także gotowość Dyrekcji zgłaszanych szkół do wprowadzenia zmiany w przestrzeni szkoły/placówki.
Projekt "ZIELONY DOM w dobrym guście", to próba kształtowania estetycznych preferencji u dzieci w wieku szkolnym.
Opisane zadanie jest kolejną odsłoną "Zielonego Domu", tym razem przyjrzymy się jego wnętrzu. Trzy grupy beneficjentów będą analizować przestrzeń wokół siebie po to aby ją poprawić wprowadzając zmiany w jej wyglądzie lub funkcjonalności. Uczestnicy poznają podstawy ESTETYKI oraz zasady PROJEKTOWANIA WNĘTRZ podczas cyklu warsztatów i zajęć praktycznych.

Celem projektu jest nauczenie dzieci odczytywania i oceniania wartości estetycznych dzieł sztuki, przedmiotów codziennego użytku, przestrzeni, w których funkcjonują. Dobrze się czując w otaczającym świecie i harmonijnie rozwijając będą mogły go tworzyć w konstruktywny
sposób.

Zajęcia będą prowadzone przez architekta wnętrz/artystę plastyka.

Celem warsztatów będzie zaprojektowanie konkretnej zmiany, przestrzeni oraz wykonanie prac, które zmienią wskazaną przestrzeń w kierunku bardziej estetycznej czy funkcjonalnej. Prezentacja dobrych praktyk architektonicznych w przestrzeniach edukacyjnych,
mieszkalnych. Jak funkcjonalnie i estetycznie można zaprojektować szkoły- przykłady
ze świata oraz z Polski. Ćwiczenie plastyczne. Analiza gotowych projektów wnętrz. Analiza przestrzeni w domu, w szkole, w Zielonym Domu. Przygotowanie rozwiązań dotyczących zmiany przestrzeni, własnego projektu mieszkania/domu, wspólne przygotowanie projektu wnętrza szkoły
oraz wnętrza Zielonego Domu.


Po cyklu warsztatów i wykładów w 2018 roku dzieci wraz z architektem  w 2019 roku będą realizować wspólnie przygotowane projekty zmiany wnętrz szkół/placówek i pracować w terenie - realizacja wnętrza wspólnie zaprojektowanej przestrzeni Zielonego Domu w Prądniku Korzkiewskim gdzie spotkają się trzy grupy beneficjentów.
Warsztaty, spotkania, prace praktyczne w placówkach i w terenie będą się odbywały raz w miesiącu dla każdej grupy projektowej.

Zgłoszenia do projektu będą odbywać się pocztą elektroniczną i tradycyjną, będzie można dostarczyć formularz osobiście do siedziby fundacji.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
mkidn-01-cmyk2.jpg

Partnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie

 
Gmina Wielka Wieś

 
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Radio RMF Classic - współpraca redakcyjna

15-lat-rmf-classic-logo-na-bialym.jpg

 

kulturatka-kolor.jpg

Fundacja Szansa dla Niewidomych

20140819140700-0-fundacja-nowe-logo.jpg

 

Magazyn Integracja

integracja-logo-male.gif

 

Niepelnosprawni.pl

 

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom