Aktualności

Fundacja WyspArt - Cudny finał

2017-12-10

Cudny finał

Wernisaż wystawy "CUDNIE" prezentującej SZTUKĘ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEDOWIDZĄCYCH odbył się 29 listopada w Otwartej Pracowni przy ulicy Dietla w Krakowie. Punktualnie o godzinie 15 do galerii tłumnie przybyli goście, wszyscy bardzo podekscytowani. Artyści ciekawi jak prace przez nich wykonane zastały zaprezentowane w przestrzeni Otwartej Pracowni, pozostali - zaintrygowani tym co udało się stworzyć uczestnikom projektu „CUDNIE”.

Po krótkich przemówieniach i podziękowaniach nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów wraz z drobnym upominkiem, następnie artyści mogli zaprezentować swoje prace przybyłym gościom jak i sobie nawzajem, wymienić się doświadczeniami zebranymi podczas trwania projektu. Przegryzając ciasteczka  wszyscy chętnie opowiadali o wykonanych przez siebie pracach a goście dopytywali kiedy kolejna wystawa.

Celem projektu było propagowanie i promocja twórczości plastycznej osób z dysfunkcją wzroku. Jednocześnie zadanie stworzyło warunki sprzyjające dostępności do oferty kulturalnej .
Przegryzając ostatnie ciastko uczestnicy projektu jednym głosem oznajmili „czekamy na więcej”. Założenia projektu „CUDNIE” udało się zrealizować w 100%.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn-01-cmyk2.jpg


Partnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

classic-logo3-rgb.jpg

Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Fundacja Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepełnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom